FETÖ’nün 7 Şubat MİT Kumpası’nda 34 isme dava! Bir numaralı şüpheli Fetullah Gülen

Son dakika gelen bilgilere göre Fetullahçı Terör Örgütü tarafından düzenlenen 7 Şubat MİT Kumpası’na ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Aralarında elebaşı Fetullah Gülen’in de bulunduğu 34 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi. İşte son dakika gelişmesinin ayrıntıları...

FETÖ’nün 7 Şubat MİT Kumpası’nda 34 isme dava! Bir numaralı şüpheli Fetullah Gülen
Cuma 14.02.2020 10:08
Güncelleme: Cuma 14.02.2020 11:10
ABONE OL

Son dakika haber: Fetullahçı Terör Örgütü 7 Şubat 2012'de Milli İstihbarat Teşkilatı'nı hedef alan bir kumpasa kalkışmıştı. MİT'i terör örgütü PKK ile ilişkiliymiş gibi lanse edip başta MİT Başkanı Hakan Fidan olmak üzere çok sayıda MİT yöneticisine kumpas kurmuştu. 7 Şubat günü soruşturmayı yürüten ve bugün FETÖ'den hakkında işlem yapılan özel yetkili savcı Sadrettin Sarıkaya, Hakan Fidan'ı ifadeye çağırmıştı. Ayrıca, MİT yöneticileri hakkında yakalama kararları çıkarılmıştı. MİT'e kurulan kumpas o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ameliyata gireceği sırada gerçekleştirilmişti.

Son dakika! MİT görevlilerine kumpas kuran FETÖ'cü hainlere ağırlaştırılmış müebbet... | Video

İDDİANAME DÜZENLENDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 7 Şubat MİT Kumpası'na ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz ve Cumhuriyet Savcısı Yakup Ali Kahveci tarafından iddianame düzenledi.

7 Şubat planlarını alt üst eden o an

BİR NUMARALI ŞÜPHELİ GÜLEN

İddianamede, 34 şüpheli yer aldı. Bir numaralı şüpheli FETÖ elebaşı Fetullah Gülen olurken MİT Kumpası soruşturmasını yürütülen dönemin FETÖ'cü polis şefleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve eski MİT elemanı Aykut Akbulut da şüpheliler arasında yer aldı.

154 sayfa olan iddianamede, kumpasta rol alan örgütün mahrem imamları da şüpheli olarak bulunuyor.