Son dakika haberi: Çin corona virüs nedeniyle yabancıların ülkeye girişini yasakladı

Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan corona virüs birçok ülkeye yayılırken, Çin'de ise vaka artışı alınan önlemler sayesinde durma noktasına geldi. Gelen son dakika haberine göre; Çin yurt dışı kaynaklı yeni tip corona virüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle yabancılara "geçici olarak ülkeye giriş yasağı" getirdi. İşte son dakika haberinin detayları...

Son dakika haberi: Çin corona virüs nedeniyle yabancıların ülkeye girişini yasakladı
Perşembe 26.03.2020 20:03
Güncelleme: Perşembe 26.03.2020 20:26
ABONE OL

Corona virüsle ilgili Çin'den son dakika kararı geldi. Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, söz konusu giriş yasağının Kovid-19 salgınını önlemek için geçici bir tedbir olduğu ve pazar günü uygulanmaya başlanacağı belirtildi.

Açıklamada, ikamet izni ve vize serbestisi bulunan yabancıların da ülkeye girişinin geçici olarak durdurulacağı kaydedildi. Yabancı ülke misyonlarında çalışanların kapsam dışında tutulacağının vurgulandığı açıklamada, ticari faaliyetler, teknoloji ve enerji alanındaki işlerle ilgili ise vize başvurularının yapılabileceği bilgisi paylaşıldı.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, 81 bin 285 kişide virüs görüldüğünü ve salgına bağlı 3 bin 287 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurmuştu.