Hafta sonu 10 milyon aşı geliyor

Başkan Erdoğan cuma namazı çıkışında konuştu: Aşılar için Çin’den onay çıktı. Aşılama devam edecek... Seçimler için takvim belli. Haziran 2023’te yapılacak... Sincar’a operasyon açıklanarak yapılmaz. Bir gece ansızın gelebiliriz...

Hafta sonu 10 milyon aşı geliyor
Cumartesi 23.01.2021
Son Güncelleme: Cumartesi 23.01.2021
ABONE OL

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Çengelköy Kerem Aydınlar Camisi'nde kıldı. Erdoğan namazın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
(Aşılar ne zaman geliyor?) Aşı konusunda şu anda ikinci parti aşımız, nasip olursa onayı çıktı, Çin'den... Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz 10 milyon gelecek. Bu yaş grubu huzurevinde kalanlara yönelik aşılarımız devam edecek. Bu arada yine Bilim Kurulu'nun yapacağı çalışmayla birlikte kademelendirme belirlenerek, o kademe çerçevesi içinde aşı süreci devam edecek.(Seçim takvimi) Biliyorsunuz biz bu muhalefetteki siyasi partiler gibi bir acelecilik içinde değiliz. Bizim şu andaki takvim Haziran 2023'tür. 2023'ten önce erken seçim falan filan söz konusu değil. Oturmuş demokrasilerde aklınıza esince erken seçime gidilmez. Bu erken seçim yaygaraları vesaire filan, bunlar tamamen oturmamış, acaba kendilerine bir yerden ne elde edebiliriz gayreti içinde olanların hayalleridir. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Cumhur İttifakı olarak kesinleşmiş bir tarih vardır. Bu tarih de Haziran 2023'tür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cuma namazı sonrası önemli açıklamalar (22 Ocak 2021 Cuma) | Video

(Reform paketi) Reform paketiyle ilgili, biz kendi içimizde çalışmalarımızı yaptık. Bu hafta içinde de yine özellikle İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'yle ilgili onu da baz alarak eylem planımızı konuştuk. Değerlendirmelerimizi yaptık. Ekonomiyle ilgili olan çalışmaları da yapıyoruz. Önümüzdeki haftalar içerisinde bu konuyla ilgili açıklamamızı, tarihi de açıklamak suretiyle yaparız.SİNCAR SİNYALİ
(Sincar'a operasyon mesajı) Ortak operasyonları filan yapmaya hazırız. Bunları açıklamak suretiyle bu operasyonlar yapılmaz. Her zaman benim bir sözüm var: Bir gece ansızın gelebiliriz.

'RESTORANLAR İÇİN ENDİŞELERİMİZ VAR'
(Restoran sahiplerinin tekrar açılma talepleriyle ilgili soruya)
(Erdoğan) Restoran işletmeciliği konusunu kabine toplantımızda yeniden ele alacağız. Çünkü endişelerimiz var. Her ne kadar 'sıkı tutacağız' diyorlarsa da daha önce de bunlar söylendi, maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var. Bu süreci tekrar tersine çevirmek, o riski almak istemiyoruz. Dikkatli yürüyelim.

https://www.sabah.com.tr