Cuma 05.03.2021 09:10
Son Güncelleme: Cuma 05.03.2021 10:47

SON DAKİKA | Bitlis'teki helikopter kazasını anlatan görgü tanığı: Kolu sıkışan yaralı askerin üstüne ceketimi attım

SON DAKİKA | Bitlis'teki helikopter kazasını anlatan görgü tanığı: Kolu sıkışan yaralı askerin üstüne ceketimi attım

Son dakika haberi... Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Çekmece köyü sakinleri, kırsal alanda kaza kırıma uğrayan helikopterdeki yaralı askerlerin yardımına koştu. O anları anlatan Çekmece Köyü sakinlerinden Davut Bikeç, "4 asker sağdı. Yaralı iki kişiye yöneldim, birinin ağzında kar vardı. Nefes alması için karı ağzından çıkarıp temizledim. Rahat nefes almaya başladı." ifadelerini kullandı.

ABONE OL

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da aralarında bulunduğu 11 askerin şehit olduğu helikopter kazasının görgü tanığı olayı anlattı.

"YARALI ASKERİN ÜSTÜNE CEKETİMİ ATTIM"

Olay yerine ulaşan Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Çekmece Köyü sakinlerinden Davut Bikeç, çok üzgün olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Bir ses geldi, helikopter sesiydi. Çocuklar baba helikopter düştü dediler. Bizde olay yerine gittik. Vardığımızda yerde şehitlerimiz vardı. Helikopterin dışında yaralılar vardı. 4 asker sağdı. Yaralı iki kişiye yöneldim, birinin ağzında kar vardı.

Nefes alması için karı ağzından çıkarıp temizledim. Rahat nefes almaya başladı. Bira kendine geldikten sonra iyi misin abi dedim, az bekledi, 'iyiyim' dedi. Daha sonra diğer askere yöneldim, kolu sıkışmıştı çıkardım, ceketimi üstüne attım. Çok acı bir olay, çok üzgünüz."

Bitlis'te düşen helikopterdeki yaralı askerlerin yardımına koşan köylü, o anları anlattı | Video

11 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi helikopterle saat 14.25'te irtibat kesildi. Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışması başlatıldı. Çalışma neticesinde helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edildi. Kazada helikopterde bulunan 11 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Kur'an-ı Kerim dinle
Müminler rızkı nerede aramalı?

https://www.sabah.com.tr