Salı 04.05.2021 10:05
Son Güncelleme: Salı 04.05.2021 12:58

Son dakika: FETÖ’nün sözde kahramanı yakalandı! "Bu bir savaş, her şey mübah" diyerek HDP'ye oy istemiş

Son dakika: FETÖ’nün sözde kahramanı yakalandı! Bu bir savaş, her şey mübah diyerek HDP'ye oy istemiş

İstanbul Ümraniye’de FETÖ / PDY örgütünün Afrika yapılanmasını başlattığı iddia edilen ve örgütün içerisinde sözde kahraman olarak ilan edilen İbrahim Tatar gözaltına alındı. Örgüt içerisinde "Güvenli Ev" anlamına gelen "GAYBUBET" evinde gözaltına alınan Tatar'ın "Bu bir savaştır, herkes bu savaşta safını belirleyecek ve katkıda bulunacak, yapılan her şey mübahtır" şeklinde söylemde bulunarak HDP'ye oy verilmesini istediği öğrenildi.

ABONE OL

İstanbul Ümraniye'de FETÖ / PDY örgütünün Afrika yapılanmasını başlattığı iddia edilen ve örgütün içerisinde sözde kahraman olarak ilan edilen İbrahim Tatar gözaltına alındı.

Örgütsel talimatları bizzat Fetullah Gülen'den alan, Erzurum ilinde "İl Milli Eğitim Bakanlığı ve Öğretmenler Sorumlusu" olarak faaliyet yürüten, sonrasında "İstanbul'da İl İmamlığı" görevini yürüten, örgüt mensuplarınca verilen ifadelerde, 17/25 Aralık süreci sonrasında düzenlediği sohbetlerde terör örgütünün takındığı siyasi tavır doğrultusunda "Bu bir savaştır, herkes bu savaşta safını belirleyecek ve katkıda bulunacak, yapılan her şey mübahtır" şeklinde söylemde bulunarak HDP'ye oy verilmesini istediği öğrenilen şüpheli firari İbrahim Tatar isimli şahıs örgüt içerisinde "Güvenli Ev" anlamına gelen "GAYBUBET" evinde gözaltına alındı.İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünce yapılan tespitler doğrultusunda, FETÖ/PDY Terör Örgütünün faaliyetlerinin tespit ve deşifresine yönelik olarak yapılan çalışmalarda İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde; terör örgütü FETÖ/PDY mensupları tarafından kullanılan "BYLOCK" isimli şifreli mesajlaşma programı kullanıcısı olan ve örgütün finans kaynaklarından olan Bank Asya da hesap kaydı olan aynı zaman da da örgütle bağlantılı şirketlerde uzun yıllar çalıştığı tespit edilen İbrahim Tatar yakalandı.
Tatar'ın OHAL kapsamında çıkarılan 675 Sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak görevliyken meslekten ihraç edildiği ve Erzurum 1. Sulh Ceza Hâkimliğince "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma" suçundan aranmasının olduğu 2016 yılından bu tarafa firari olarak göründüğü öğrenildi.
Yakalanan şüpheli şahsın 2005-2013 yılları arasında FETÖ/PDY terör örgütünün "Demokratik Kongo Cumhuriyeti Ülke İmamlığı" görevini yürüttüğü, örgütün Kongo ülkesinde yapılanma sürecini başlattığı ve Kongo ülkesinde örgüte müzahir Şafak Okullarını kurduğu aynı zamanda orada Genel Müdürlük yaptığı tespit edildi.

ÖRGÜT LİDERİ GÜLEN İLE DOĞRUDAN İRTİBATLIYMIŞ

Yaptığı bu çalışmalardan dolayı örgüt içerisinde kahraman ilan edilen İbrahim Tatar, bu sayede örgüt lideri Fetullah Gülen ile doğrudan irtibat kurduğu ve örgütsel talimatları bizzat Fetullah Gülen'den aldığı belirlendi.BU BİR SAVAŞ HER ŞEY MÜBAH DİYEREK HDP'YE OY İSTEMİŞ

Erzurum'da "İl Milli Eğitim Bakanlığı ve Öğretmenler Sorumlusu" olarak faaliyet yürüttüğü ve sonrasında "İstanbul'da İl İmamlığı" yapan şahıs ile ilgili, örgüt mensuplarınca verilen ifadelerde, 17/25 Aralık süreci sonrasında düzenlediği sohbetlerde terör örgütünün takındığı siyasi tavır doğrultusunda "Bu bir savaştır, herkes bu savaşta safını belirleyecek ve katkıda bulunacak, yapılan her şey mübahtır" şeklinde söylemde bulunarak HDP'ye oy verilmesini istediği öğrenildi.

GAYBUBET EVİNDE YAKALANDI

Tüm bu ifadelerde adı geçen firari şahsın İbrahim Tatar Ümraniye'de örgüt içerisinde "Güvenli Ev" anlamına gelen "Gaybubet" evinde saklandığı tespit edildi. İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan operasyonda gözaltına alındı.

EVİNDE ÇOK SAYIDA MATERYAL ELE GEÇİRİLDİ

Firari şahsın evinde yapılan aramalarda, 4 adet cep telefonu, 5 adet SD kart, 1 adet flash bellek, Çok sayıda yazılı ve dijital materyal ele geçirildi. Şüpheli İbrahim Tatar'ın tahkikat işlemleri Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Sesli röportaj dinle!
Kripto paralar,  yatırım tavsiyeleri  ve daha fazlası...

https://www.sabah.com.tr