Perşembe 10.06.2021 17:50
Son Güncelleme: Perşembe 10.06.2021 19:20

Son dakika: Başörtülü akademisyene saldıran Eray Çakın tutuklandı

Son dakika: Başörtülü akademisyene saldıran Eray Çakın tutuklandı

Son dakika haberi... Nişantaşı'nda N.N.A. ve Y.F adlı kadınlara saldırdığı iddia edilen Eray Çakın "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik", "aşağılama" ve "silahla kasten yaralama" suçlarından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Eray Çakın'ın tutuklanmasına karar verdi.

ABONE OL

Son dakika haberleri: İstanbul Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi Neşe Nur Akkaya'nın, Mıstık Parkı'nda arkadaşıyla otururken, Eray Çakın adlı bir kişinin saldırısına maruz kaldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre; 6 Haziran 2021'de Eray Çakın, Neşe Nur Akkaya ve Y.F. isimli kişi arasında yaşanan olaya ilişkin önce "kasten yaralama" suçundan soruşturma başlatıldı. Şüpheli Eray Çakın, ifadesi alındıktan sonra 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAVCILIK TUTUKLAMAYA SEVK ETTİ

Ancak Neşe Nur Akkaya ve Y.F. isimli arkadaşının dün savcılıkta alınan ifadeleri doğrultusunda soruşturma derinleştirildi.
Savcılık, bugün Eray Çakın'ın ifadesini aldıktan sonra "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılama", "silahla kasten yaralama" suçlarından tutuklanması talebiyle Çakın'ı Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Hakimlik de Eray Çakın'ın tutuklanmasına karar verdi.
Soruşturmanın tüm yönleriyle, titizlikle yürütüldüğü açıklandı.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Mola vermenin tam zamanı!
Keremcem ile mini sohbet

https://www.sabah.com.tr