Çarşamba 13.10.2021 13:59
Son Güncelleme: Çarşamba 13.10.2021 13:59

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan "YPG/PKK'ya Harekat" açıklaması! ABD ve Rusya sözünü tutmadı

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan YPG/PKK’ya Harekat açıklaması! ABD ve Rusya sözünü tutmadı

Son dakika açıklamasında bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündemdeki Suriye'deki YPG/PKK unsurlarına yönelik gerçekleşebilecek harekat hakkında "Rusya ve ABD bize verdikleri sözü tutmadı. Bizim de yapmamız gereken kendi göbeğimizi kendimiz kesmek. Cumhurbaşkanımız da söyledi, Gerekeni yapacağız." dedi. İşte Bakan Çavuşoğlu'nun son dakika açıklamaları...

ABONE OL

Son dakika açıklamasında bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündemdeki Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik gerçekleşebilecek harekat hakkında "Rusya ve ABD bize verdikleri sözü tutmadı. Kendi göbeğimizi kendimiz keseriz" dedi.

"SÖZLER TUTULMADI"

Bakan Çavuşoğlu şunları söyledi: YPG/PKK'nın Türkiye'ye roket atma menzili aşağı yukarı 30 KM. ABD ve Rusya ile bir mutabakata varmıştık. Her iki ülke de bu bölgedeki teröristleri 30 KM güneye çıkaracaktı. Münbiç'teki teröristleri de buradan temizleyecekti. Bu sözler malesef tutulmadı.

"CUMHURBAŞKANIMIZ DA SÖYLEDİ: GEREKENİ YAPACAĞIZ"

Sivillere de bize de yapılan saldırılarda ABD'nin de Rusya'nın da sorumluluğu var, sözlerini tutmadılar. Bizim de yapmamız gereken kendi göbeğimizi kendimiz kesmek. Cumhurbaşkanımız da söyledi, 'Gerekeni yapacağız.'

"BU SİLAHLARI KİM VERİYOR?"

ABD 'Kınıyoruz bu saldırıları' diyor. Bu silahları kim veriyor. Bu silahları sen veriyorsun, sen destekliyorsun! Bu samimiyetsiz bir açıklamadır. Aslında PKK/YPG'ye yönelik yapacağımız her hamle Suriye'nin toprak bütünlüğü için de önemli.

Burada aslında PKK YPG'ye yönelik yapacağımz her hamle tıpkı DEAŞ'a yapıldığı gibi Suriye'nin sınır ve toprak bütünlüğü için de önemli.

"PKK/YPG'NİN DE AMACI SURİYE'Yİ BÖLMEK"

Önce DAEŞ Suriye'yi tamamen ele geçirmek istedi, tamamen ele geçiremeyince bölmek istedi. Biz de Suriye içinde özellikle 3 binden fazla terörist etkisiz hale getirdik. Aynı şekilde PKK/YPG'nin gündemi de Suriye'yi bölmek. Suriye'nin toprak bütünlüğüne de bizim müdahalelerimiz destek sağlıyor."

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Olumsuzluklardan uzaklaş, hayata farklı bir gözle bak...
Dünyaca tanınan dahilerin eşsiz parçaları...