Cumartesi 27.11.2021 01:44
Son Güncelleme: Cumartesi 27.11.2021 17:24

Hadis-i Şerifi aktardı, “Erbaş’tan inci” dendi! Tele1, YOL TV ve T24 suçüstü yakalandı!

Hadis-i Şerifi aktardı, “Erbaş’tan inci” dendi! Tele1, YOL TV ve T24 suçüstü yakalandı!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Peygamber Efendimiz’in “Her doğan çocuk İslam fıtratı üzere doğar. Daha sonra anne babası onu Yahudi, Hıristiyan ya da Mecusi yapar” Hadis-i Şerifini aktardı. TELE1, YOL TV ve T24 gibi medya organları çarpıtmada çığır açarak hadisi Erbaş’ın şahsı cümleleriymiş gibi aktardı

ABONE OL

TELE 1 kanalı ise resmi Twitter hesabından yaptığı haber paylaşımında bir çarpıtmaya imza atarak Hadis-i Şerif aktarımı olmasına rağmen "Ali Erbaş'tan bir inci daha: "Her çocuk Müslüman doğar, anne babası onu Hristiyan, Yahudi yapar" diyerek sundu.

YOL TV, T24 gibi medya kuruluşları da bu sözlerin Hadis-i Şerif olduğuna değinmeden şu şekilde haberi sundu: "Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Her çocuk Müslüman doğar. Daha sonra anne babası onu Hristiyan yapar, Yahudi yapar ya da Mecusi yapar."

ERBAŞ'IN HADİS OLDUĞUNU AKTARDIĞI BÖLÜM ÇIKARILMIŞ!

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan, TELE1'nin yayınladığı Erbaş'ın konuşmasının montajlandığı gösteren bir videoyu sosyal medyadan yayınladı. Orhan'ın paylaştığı videoda Hadis-i Şerif'i söylemeden önce Peygamber Efendimiz'in sözleri olduğunu vurguladığı ama TELE1'in ve diğer medya organlarının videosunda bu bölümün çıkartıldığı görülüyor.ORHAN: "RESMEN SUÇÜSTÜ YAKALANDINIZ"

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan ayrıca bu videoyu paylaşarak TELE 1 ve T24 medya organlarına tepkisini şöyle dile getirdi: "Resmen suçüstü yakalandınız O sözün bir Hadis-i Şerif olduğunu anlatan ifadeleri bilinçli olarak çıkararak görüntüleri haberleştirdiniz. İki görüntüyü izleyince Tele1 in ve T24'ün ahlaksızca yaptığı montajı göreceksiniz. @tele1comtr @t24comtr"

FATİH PORTAKAL'A TEPKİ: "HADİS-İ ŞERİF OKUDUĞU İÇİN Mİ İSTİFAYA DAVET EDİYORSUNUZ"

Ayrıca Medyafaresi isimli site de Ali Erbaş'tan İnciler: "Çocuk Müslüman Doğar Sonra Hristiyan ve Yahudi Olur" ifadelerini paylaştı. Fatih Portakal ise bunu alıntılayarak Erbaş'ın görevden alınması gerektiğini yazdı. Portakal: "Bu sahsı biri görevden alsa nasıl olur? İstifa edeceği yok zaten! İnsanı dinden soğutur böyle zihniyet" dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan Fatih Portakal'ın bu yazdığına cevaben "Hadis-i Şerif okuduğu için mi istifaya davet ediyorsunuz. Diyanet İşleri Başkanımız Daskapital den mi alıntılar yapmalı" cümleleriyle tepkisini ortaya koydu.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI'NIN MONTAJLANMAMIŞ KONUŞMASI ŞÖYLE:

"Öncelikle ifade etmeliyim ki, İslam bir fıtrat dinidir. Fıtrat yaratılışı itibariyle insanın tabiatında var olan yaratanını tanıma eğilimidir. İnsan özünde temiz ve temiz olanı kabule yatkın yaratılmıştır. Peygamberimiz bu hakikate işaret ederek şöyle buyurur: "(Arapçasını okuyor) Her doğan çocuk İslam fıtratı üzere doğar, daha sonra anne babası onu Yahudi yapar ya da Hıristiyan yapar ya da Mecusi yapar." Ama doğduğu an o Müslüman olarak doğmuştur ya da Müslüman olarak devam eder."

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Sen geçerken sahilden sessizce, Gemiler kalkar yüreğimden gizlice...
Birden dursun istersin seneler olunca mazi. Öyle bir geçer zaman ki...