Geleceğin resim öğretmeni adayları eserlerini sergiledi

MKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü 3'üncü sınıf öğrencilerinin bir yıllık atölye çalışmaları sanatseverlerle buluştu

Cuma 24.05.2013
ABONE OL
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi olan 34 genç sanatçı eserlerini sanatseverlerle buluşturdu. Sergi açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder "Ülkemizin ekonomik olarak gelişmesi, gerek bölgesinde gerekse tüm Avrupa'da takdirle izleniyor. Ancak insanın mutluluğu ve ülkenin müreffeh bir düzeye ulaşması, sanatsal ve estetik düşüncenin insan ruhuna hakim olmasıyla mümkündür" dedi.

24 MAYIS'A KADAR AÇIK

Rektör Prof. Dr. Güder'den sonra kürsüye çıkan Rektör Danışmanı Öğretim Görevlisi Abdurrahman Eren, "Fakültemizde yetiştirdiğimiz, geleceğin resim öğretmeni adaylarının mesleklerini estetik hassasiyet ve farkındalık içerisinde donanımlı hale getirebilmelerinin yanı sıra sanatçılık yönlerinin gelişmesine de katkıda bulunmak için bu sergiyi düzenledik. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 3'üncü Sınıf öğrencilerimizin açtığı sergi 24 Mayıs'a kadar tüm sanatseverlere ve halkımıza açık olacaktır" diye konuştu.