Önce kebap yediler sonra halay çektiler

Adana Emniyet Müdürlüğü'nün 'Toroslar'da Yeşeren Sümbüller' pojesinin bu ayki konuğu Siirtli öğrenciler oldu. öğrenciler mangal yapıp polisle halay çekti

Cuma 24.05.2013
ABONE OL
Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından doğu ve batı illerindeki çocukların birbirlerini tanımaları ve kaynaşmaları amacıyla başlatılan "Toroslar'da Yeşeren Sümbüller" projesi kapsamında kente gelen Siirtli 25 öğrenci, Adana kebabı pişirip, polislerle halay çekti. Öğrenciler, "Adana'da çok güzel günler geçirdik. Polis abla ve ağabeylerimize teşekkür ederiz" dedi.

"SIRADA ŞIRNAK VAR"
Adana'ya gelen Siirtli öğrenciler, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'ı makamında ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Gürkan çocuklara hediyeler verdi. Gürkan, çocukların polis ailelerinin yanında kaldığını belirterek, "Daha önce Hakkârili çocuklarımızı misafir etmiştik. Şimdi de Siirtli çocuklarımız misafirimiz oldu. Önümüzdeki ay ise Şırnaklı çocuklarımız Adana'ya gelerek misafirimiz olacak" diye konuştu.

Elele halaya durdular
Öğrencilerin ikinci durağı Adana Valiliği oldu. Vali Hüseyin Avni Coş tarafından kabul edilen öğrenciler, Vali Coş'u Siirt'e davet etti. daha sonra Sualtı Grup Amirliğinde polislerle bir araya gelen çocuklar mangal yapıp polislerle halay çekti.