Genç girişimciler sertifikalarını aldı

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni tamamlayan genç girişimcilere sertifikalarını verdi

Cumartesi 25.05.2013
ABONE OL
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (ESOB) ile KOSGEB'in birlikte düzenlediği 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' sonucunda 2 gruptan 60 kişiye sertifikalarını verdi. Mersin ESOB'da düzenlenen sertifika törenine Vali Güzeloğlu'nun yanı sıra, ESOB Başkanı Talat Dinçer, Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, protokol üyeleri ile sertifika almaya hak kazanan vatandaşlar katıldı.

GENÇ NÜFUS ÖNEMLİ

Sertifika töreninde konuşarak Türkiye'nin gelişim ve değişim sürecinde en önemli kavramın üretim olduğunu belirten Güzeloğlu, "Türkiye'nin yeni dönemde ekonomik anlamda uluslararası gerçekten bir büyük başarıya imza atarken ve 2023 hedefine doğru yol alırken bunu gerçekleştirmek ve bu sorumluluğu her gün hissederek hareket etmesinin de en önemli ve en öncelikli ödevi olduğunu belirtmek istiyorum. Bu çerçevede gerek eğitimleri, ama eğitimlerin sonrasında da mesleki alandaki girişimcilik yeteneklerini arttıracak genç nüfusun, Türkiye'nin bu hedeflere varması için en önemli katkıyı sağlayacak bir itici güç olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Bilinçli gençler
MESOB Başkanı Talat Dinçer ise birlik olarak her alanda belirli fonksiyonları yerine getirmeye çalıştıklarını ifade ederek, "Amacımız bilinçli, işini iyi bilen, planlamasını iyi yapan gençler yetiştirebilmektir. Bu amaçla KOSGEB ile iş birliği halinde 2 grubun eğitimini bitirdik. Üçüncü grubumuz yakında açılacak ama ondan sonra diğer ilçelerimizde de bu girişimcilik eğitimlerini başlatacağız. Amacımız açılan iş yerlerinin ayakta kalmasıdır" diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu tarafından eğitimi bitiren 60 kişiye sertifikaları verildi.