Şimşek şokta

Manisa maçının şokunu üzerinden atmaya çalışan Adana Demirspor'a PFDK ceza yağdırdı. Taraftarların çıkardığı olaylar ve kötü tezahüratın faturası çok ağır oldu

Süper Lig umutlarını Manisa'da söndüren Adana Demirspor şok üstüne şok yaşıyor. Geçtiğimiz hafta 5 Ocak Stadı'nda Manisaspor ile oynanan play-off ilk maçında taraftarların neden olduğu olaylar ve kötü tezahüratın faturası mavi-lacivertli ekibe çıkartıldı. Profesyonel Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu (PFDK), Adana Demirspor'a üç maç seyircisiz oynama ve 20 bin TL para cezası verdi.

42 TARAFTARA YASAL İŞLEM

Aynı müsabakada kırmızı kart gören Özgür Öçal da üç maç ceza alırken, Adana Emniyet Müdürlüğü 42 taraftara yasal işlem uyguladı. Ceza sonrasında Yönetim Kurulu'nun toplanarak karara itiraz edeceği öğrenildi. Teknik Direktör Mustafa Uğur, "Adana Demirspor'un, Süper Lig'e layık bir camia olduğunu düşünüyorum. Kısa sürede Süper Lig'de yer bulacağına inanıyorum" dedi.

ÖNCE KONGRE
Teknik adam Uğur, "Bize destek veren taraftarlarımızın hepsine gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de güzel günler uzak değil" şeklinde konuştu. Yaşananların ardından gözler 5 Haziran'da yapılacak olan genel kurula çevrildi. Yönetimin oluşmasının ardından teknik kadro ile biraraya gelecek olan Demirspor yöneticileri yeni sezon için düğmeye basacak.

BİZE ULAŞIN