Jandarmadan yeni şehit evi

Tülün Pişkin, müze evlerinin kendilerine büyük gurur verdiğini belirterek, ''İki çocuğum var. İkisini de asker yapacağım'' dedi

Ordu İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli iken 03 Ağustos 2010 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca trafik görevleri esnasında açılan ateş sonucu şehit olan Uzm. J. IV. Kad. Çvş. Hacı Emin Pişkin'in, Adana'nın merkez Çukurova ilçesindeki ailesi tarafından evinde oluşturulan müze evi Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Murat Koç ve Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan ziyaret etti.

2 OĞLUNU DA ASKER YAPACAK

Evin girişine 'Şehit Jandarma Evi' levhası asıldı. Böylece Adana'daki şehit evi sayısı 2'ye çıktı. Şehit evinde oluşturulan müzede Şehit Uzm. J. IV. Kad. Çvş. Hacı Emin Pişkin'e ait askeri kıyafetler ve özel eşyaların yanında, takdirnameleri, madalyası ve fotoğrafları yer alıyor. Şehit'in eşi Tülün Pişkin, komşuları ve silah arkadaşlarınca sık sık ziyaret edilen müze evlerinin kendilerini gururlandırdığını ve her iki çocuğunu da asker yapmak istediğini belirtti.
BİZE ULAŞIN