TÜRKONFED'in nabız yoklama ziyaretleri

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça ve beraberindeki heyet, Ankara temasları kapsamında gündeme ilişkin iş dünyasının görüşlerini siyasi parti liderlerine aktardı

Pazar 26.05.2013
ABONE OL
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça ve beraberindeki heyet, başkent Ankara'da siyasi partilerin liderleriyle görüştü. Görüşmelerde, partilerin TÜRKONFED gibi iş dünyası örgütlerinin bilgi birikimine olan ihtiyaçları, örgütlenmenin önemi vurgulanırken, AB ve ABD arasında imzalanması planlanan Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı Anlaşması dolayısıyla Türkiye'nin alacağı pozisyon da gündemdeki konular arasındaydı.

PARTİLERE GİTTİLER

Heyet, Ankara temasları kapsamında; önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u, daha sonra sırasıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. TÜRKONFED heyeti çözüm süreci, yeni anayasa, bölgesel kalkınma, Türkiye ekonomisi ve kadın istihdamı gibi ülke gündemini ilgilendiren konularda siyasi parti liderleriyle görüş alışverişinde bulundu.

ÇÖZÜM İSTİHDAMI ARTIRACAK
Başkan Süleyman Onatça, şunları söyledi: "TÜRKONFED olarak, Kürt sorununun çözümü konusunda başlatılan çabaları destekliyoruz. Bu çabanın yeni bir anayasa ve etkili bir bölgesel kalkınma stratejisi ile desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Terörden en çok etkilenen Doğu ve Güneydoğu, fakirlik tuzağı riski altındaki bölgelerdir. Güvenlik tehdidi, yatırımların önündeki en büyük engel olmuştur. Barış ve demokrasi sürecinin başarıyla yürümesiyle birlikte bölgede yatırım ve istihdam artacaktır."

HEYET KALABALIKTI
Ankara temaslarında TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça'ya, Başkan Yardımcısı Mustafa Güler, Yönetim Kurulu Üyeleri Yahya Alper Bektaş, Abdullah Değer, Nihat Güçlü, Mehmet Salih Özen, Mehmet Sandal, ÇorluSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Civan, TÜRKONFED Bölgesel Yapılanma Bölüm Sorumlusu Betül Çelikkaleli ve İÇASİFED Koordinatörü Serkan Özşölen eşlik ettiler.