Akdeniz Oyunları "rekor" yazacak

Mersin'de rekor katılımın sağlanacağı Akdeniz Oyunları için hazırlıklarda son aşamaya gelindi

Pazartesi 27.05.2013
ABONE OL
17. Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapacak Mersin'de hazırlıklar sürdürülüyor. 20-30 Haziran tarihlerinde 24 ülkeden 32 branşta gerçekleştirilecek Akdeniz Oyunları için Mersin'de yapılan tesisler büyük oranda tamamlanırken, 4 branşın yarışlarına ev sahipliği yapacak Adana'daki tesislerde de iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

TESİSLERDE SON ÇALIŞMALAR

Oyunlara katılacak sporcuların konaklayacağı 3 bin 500 kişi kapasiteli Akdeniz Köyü yüzde 97, Mersin Stadyumu yüzde 95, bin 550 kişinin aynı anda müsabakaları izleyebileceği Erdemli Atış Poligonu yüzde 94, Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi yüzde 99, jimnastik salonu yüzde 97, 100 seyirci kapasiteli spor salonu yüzde 97, bocce tesisi yüzde 71 seviyesinde tamamlandı. Tenis kompleksi, basketbol müsabakalarına ev sahipliği yapacak 7 bin 500 kişi kapasiteli Servet Tazegül Spor Salonu, olimpik yüzme havuzu ve boks müsabakalarının yapılacağı 500 seyirci kapasiteli spor salonu ise kullanıma hazır hale getirildi. Oyunlara hentbol, binicilik, kano ve kürek branşlarında ev sahipliği yapacak Adana'da da yapım ve iyileştirilme çalışmalar da devam ediyor.

MİLYON TL'LİK YATIRIMLAR

Bu çerçevede Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu, 2,5 milyon lira harcamayla uluslararası ölçülere sahip modern bir salon haline getiriliyor. Kano ve kürek branşlarının yapılacağı Seyhan Baraj Gölü'nde ÇÜ bünyesinde bulunan daha önceki kayıkhane, yıkılarak yenisi yapılıyor ve 2 bin 300 metre uzunluğunda "Albano Sistem" kano ve kürek parkuru oluşturuluyor.