Avrupa şampiyonları

Gaziantep Polis Gücü Hokey Takımı, Avrupa Hokey Erkekler Şampiyonası'nda Finlandiya, Danimarka ve Bulgaristan takımlarını mağlup ederek Avrupa Şampiyonluğuna ulaştı

Pazartesi 27.05.2013
ABONE OL
Gaziantep Polis Gücü Takımı, Slovakya'da düzenlenen Avrupa Hokey Şampiyonası'nda bütün rakiplerini mağlup ederek birinci oldu. Kırmızıbeyazlılar, turnuvanın ilk gününde Seinajoki United, Slegase HC, HC Lokomotive Sofia takımlarını mağlup ederek finale yükseldi. Finalde Bulgaristan'ın HC Nsa Sofia takımını da 3 - 0 yenen sporcular şampiyonluk kupasını Türkiye'ye getirdi.

GURUR DUYDUK

Avrupa Şampiyonası'nı kazanan sporculara Polisevi'nde yemek vererek Avrupa şampiyonluğunu Türkiye getirdikleri için teşekkür eden İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, takımın 10 yılda 12 Türkiye şampiyonluğu, 1 Avrupa üçüncülüğü olduğunu, 21 Yaş Altı Kapalı Salon Türkiye Şampiyonası'nda kupanın sahibi olduğunu ve geçen yıl da Büyük Erkekler Açık Alan Şampiyonu olduğunu söyledi.

MİLLİ TAKIMA 32 OYUNCU

Polis Gücü Hokey Takımı'nın Milli Takıma 32 oyuncu verdiğini belirten Aydın, "23 oyuncumuz da üniversitelerin beden eğitimi bölümünü kazandı. Polis Gücü Spor Kulübü çok başarılı işlere imza attı. Öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağladı. Aynı zamanda bu arkadaşlarımız eğitimlerine de devam ediyor. Sporcularımızın gelecekte hokey sporunu geliştirecek" dedi.