Turizm yolunda çalışma başlıyor

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Halfeti-Yukarı Göklü-Yaylak-Bozova Turizm Yolu'nda çalışmaları Karayolları 9'uncu Bölge Müdürü Şamil Gülen ile birlikte başlattı. Halfeti Kaymakamlığı'nda toplantı düzenleyen Güvenç, yöre halkının rahat ulaşım sağlaması ve ulaşım şartlarının iyileştirilmesi hususunu daha önce Bakan Faruk Çelik'in yöreyi ziyaretinde bu sorunu gündeme taşıdığını ifade etti.

BAKANLIK KARAR ALDI

Bu yolların Özel İdare'nin sorumluluğunda köy yolu statüsünde olduğuna dikkat çeken Vali Güvenç, yöre halkının talepleri doğrultusunda TBMM'de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte bunun gündeme getirildiğini belirtti. Güvenç, "İki Hizmet Birliği Bozova ve Halfeti tarafından ihale edilerek yapılması kararını Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım Bey'e onaylattık. Ödeneklerinin de Bakanlık tarafından gönderilmesini de karar altına aldık" dedi.

ESNAFLA GÖRÜŞTÜ

Kaymakamlıktaki değerlendirme toplantısının ardından Halfeti merkezindeki esnaflarla görüşen Vali Güvenç, burada İlçe merkezden geçen yolu da inceledi. Halfeti ziyaretinin ardından Yukarı Göklü beldesine geçen Vali Güvenç, burada Belediye Başkanı Bazo Yılmaz ile bir süre görüştü. Vali Güvenç ve beraberindekiler daha sonra Yukarı Göklü- Yaylak yolunu yerinde inceledi. Güzergâh üzerinde bulunan yerleşim birimlerinde yaşayan vatandaşlara yolun yapımı hakkında bilgi veren Vali Güvenç, daha sonra Yaylak Belde belediyesini ve Bozova Belediyesini ziyaret etti.

BİZE ULAŞIN