Kocayı ısırmaya ve dayağa para cezası

Adana'da tartıştığı kocasını dövüp, ısırdığı ileri sürülen ve hakkında "Basit yaralama" suçundan 1,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Ayşe D., 3 bin TL para cezasına çarptırıldı

Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Adana'da işe gitmeyen eşi 47 yaşındaki İrfan D.'yi dövüp, ısırdığı iddia edilen ve hakkında "Basit yaralama" suçundan 1.5 yıla kadar hapis cezası istenen 38 yaşındaki Ayşe D. 3 bin TL para cezasına çarptırıldı. Ayşe D. mahkemede eşinin kendisiyle ve çocuklarıyla ilgilenmediğini bu yüzden aralarında tartışma çıktığını ileri sürdü.

SORUMSUZLUKLA SUÇLADI

Adana 8. Sulh Ceza Mahkemesi'ne kocasına şiddet uyguladığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan Ayşe D. "10 yıldan beri evliyiz. Kendisi benimle ve çocuklarımla ilgilenmeyen sorumsuz biridir. Bu nedenle aramızda sık sık tartışma yaşanmaktaydı. Olay günü de bu yüzden tartıştık. Tehdit ve darp olayında bana kimse yardımcı olmadı. Suçu bu şekilde kabul ediyorum" dedi.

İŞ YÜZÜNDEN KOCAYA DAYAK
Olay, 7 Temmuz 2012 günü Emek Mahallesi'nde meydana geldi. 10 yıllık evli ve 1 çocukları olan İrfan D. ve Ayşe D. arasında iddialara göre iş konusunda tartışma çıktı. Bir çiftlikte çobanlık yapan İrfan D. izin alarak eşinin yanına geldi. 4 gün boyunca işe gitmeyince işveren yakınlarını gönderip, İrfan D.'nin işinin başına dönmesini istedi. İrfan D. geri gitmek istemeyince karı-koca arasında tartışma yaşandı.

DAVA AÇILDI
İddiaya göre kocasının işe geri dönmek istememesine çok sinirlenen Ayşe D. eline taş alarak kocasına vurmaya başladı ve kolunu ısırdı. Araya girenler kavgayı güçlükle önledi. Dayak yediğini ileri süren koca, polisi arayarak eşinden şikayetçi oldu. Cumhuriyet Savcısı, kocasını döven Ayşe D. hakkında 'basit yaralama' suçundan 1,5 yıl hapis istemiyle dava açtı.