SEYMER deniziniz okyanusa dönüşecek

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, SEYMER için, "Deniziniz, okyanusa dönüşecek" dedi

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 9 yılda 89 bin 428 mezun veren Adana Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezleri'nin (SEYMER) yıl sonu genel sergisini gezdi. Bakan Çelik, "Bu SEYMER denizinin bir okyanusa dönüşeceğinden kuşkum yok" dedi.

BAŞKAN DAVET ETTİ

Hafta sonu bir dizi ziyaret ve temel atma töreni için Adana'ya gelen Bakan Çelik, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk'ün daveti üzerine Seyhan Kültür Merkezi'nde bulunan SEYMER Yıl Sonu Genel Sergisi'ni gezdi. Beraberinde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, il ve ilçe başkanları ile beraberindeki heyetle birlikte Seyhan Kültür Merkezi'ne gelen Bakan Çelik önce kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini inceledi.

ANI DEFTERİNE YAZDI

Seyhan Belediye Başkanı Öztürk, SEYMER Yıl Sonu Genel Sergisi'ne gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e gezinin anısına Seramik Sanatları SEYMER kursiyerleri tarafından yapılan bir çini tablo hediye etti. Bakan Çelik ziyaretin sonunda sergiyle ilgili duygularını SEYMER Anı Defteri'ne kaleme aldı. Çelik şunları yazdı: "Bugün SEYMER kursiyerlerinin eserlerinin yer aldığı bir sergiyi gezdik. Gerçekten muhteşem bir sergi ve hizmet bayramı oldu. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu SEYMER denizinin yakında bir okyanusa dönüşeceğinden kuşkum yoktur. Sevgi ve selamlarımla."

BİZE ULAŞIN