Silifke Kültür Festivali güzellikleri tescilledi

Mersin'in Silifke ilçesinde düzenlenen Uluslararası Kültür Haftası kapsamında güzellik yarışması yapıldı. Adaylardan Hilal Sarı, Mavi Akdeniz Güzeli tacını taktı

Mersin'in Silifke ilçesinde 40'ıncısı düzenlenen ve bu yıl 'Mavi Akdeniz Yılı' olarak kutlanan Uluslararası Silifke Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında güzeller de yarıştı. Güzellik Yarışması'nda Hilal Sarı, Mavi Akdeniz Güzeli seçildi.

ÖNCEKİ GÜZEL TAKTI
Jüri üyeliklerini Sultan Yüksel Kor, Sariye Köroğlu, Nazan Kundak, Ali Usca, Hasan Mazlum Kirişçi, Sadık Altınok, Duygu Çakır'ın yaptığı yarışmanın finali 12 genç kızın katılımıyla gerçekleştirildi. Jüri üyelerinin yürüyüş, kıyafeti taşıma, sahneye hakimiyet ve performans konusunda yaptığı değerlendirme neticesinde Hilal Sarı festival güzeli seçilirken, Betül Kaptan ikinci, Arzu İnceoğlu üçüncü, Şeyma Yetkinoğlu sempati güzeli seçildi. Mavi Akdeniz Güzeli Hilal Sarı'nın tacını ise geçen yılın güzeli Hatice Sayım taktı.

DERECEYE GİRENLERE PARA ÖDÜLÜ
Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel ödül olarak festival güzeline bin lira, ikinci güzele 800 lira, üçüncü güzele 600 lira, sempati güzeline de 400 lira para ödülü verdi. Yarışmaya katılan tüm güzellere ve jüri üyelerine ise Kaymakam Fatih Damatlar ve Başkan Öngel tarafından teşekkür belgesi ve plaket verildi. Başkan Öngel, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, yarışmaya katılan tüm güzelleri medeni cesaretlerinden dolayı kutladığını söyledi.

BİZE ULAŞIN