Hayaller yarıştı ödülleri verildi

Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin düzenlediği 'Hayalimdeki Adana' proje yarışmasının ödülleri verildi. İki mimarın hazırladığı "Su Adana" birinci oldu

Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD) geçtiğimiz aralık ayında duyurusunu yaptığı "Hayalimdeki Adana" başlıklı proje yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Yarışmada, mimar Erdem Dokuzer ile meslektaşı Heysem Sühan Beyaztaş'ın hazırladığı "Su Adana" projesi 1'inci oldu. Ödül törenine, sunucu Behzat Uygur'un esprileri damgasını vurdu.

206 PROJE BAŞVURMUŞTU

Toplumun her kesiminden Adanalıların kente ilişkin hayallerini, beklentilerini ve projelerini ortaya koyabilmeleri amacıyla düzenlenen yarışmaya 206 başvuru yapıldı. Jürinin değerlendirmesi sonucu belirlenen ilk 5 proje için Seyhan Oteli'nde ödül töreni düzenlendi. Yarışmada mimar Erdem Dokuzer ile meslektaşı Heysem Sühan Beyaztaş'ın hazırladığı, Seyhan Baraj Gölü ve Seyhan Nehri'nin Adana'nın ekonomik ve sosyal hayatına kazandırılmasını amaçlayan, çeşitli tesisleri kapsayan "Su Adana" projesi 1'inci oldu.

GÖLE AKAN SOKAK

Yarışmada ikincilik ödülünü ise Bilkent Üniversitesi öğrencisi İrfan Gökçe Özer, "Göle Akan Sokak" projesiyle aldı. Özer projesinde, Turgut Özal Bulvarı ile Adnan Menderes Bulvar arasında çeşitli sosyal etkinliklerin de düzenleneceği trafiğe kapalı bir sokak tasarladı. Üçüncülük ödülü alan proje ise Mehmet Alper Berber'in hazırladığı "Sugözü Termik Santrali Atık Sıcak Suyunun Kullanımı" projesi oldu. Projede Mehmet Alper Berber, santralin atık sularıyla seraların ısıtılmasını öngördü. Törende, Seyhan Baraj Gölü'nde bir marinayı içeren "ADAmariNA" projesiyle Orhan Tosun dördüncü, "Açıkhava Müzesi" projesiyle ise Ali Rıza Ander beşinci oldu.

BEHZAT UYGUR FAHRİ ÜYE OLDU

Adana Vali Yardımcısı Durmuş Gencer, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, iş dünyasından temsilcilerin katıldığı törende sunuculuk yapan ünlü tiyatrocu Behzat Uygur, esprileriyle salonu kahkahalara boğdu. Uygur, para ödüllerinin miktarından, ödül vermek için sahneye çıkan Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy'un yakışıklılığına kadar yaptığı şakalarla töreni renklendirdi. Çukurova GİAD'a üye olmak istediğini söyleyen Uygur'a dernek rozeti takılıp fahri üye yapıldı. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, düzenledikleri yarışmayla ilk kez sokaktaki Adanalının fikrinin sorulduğunu belirterek, "Başvuruda bulunulan 50 projeyi kitaplaştırıp Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dahil, Adana hakkında tasarruf yetkisi bulunan herkese göndereceğiz" dedi.

BİZE ULAŞIN