74'lük kalbe 3 ayrı operasyon yapıldı

Mersin'de yaşayan, evli ve 4 çocuk babası Erdoğan Akkaya'nın kalbine Medical Park Tarsus Hastanesi'nde özellikli 3 ayrı operasyon yapıldı. Akkaya'nın 3 damarı, aort kapağı ve kalbinden çıkan aort damarı değiştirildi, yapay damar konuldu. Erdoğan Akkaya, "Şimdiye kadar sadece birkaç kez hastane görmüştüm. Meğer ciddi kalp rahatsızlığım varmış" dedi.

HALSİZLİK ŞİKÂYETİ

Emekli TIR şoförü Erdoğan Akkaya, 2,5 ay önce halsizlik ve baş dönmesi şikayeti ile hastaneye gitti. Yapılan tetkikler sonucu Akkaya'un kalbinin 3 damarının tıkandığı, aort kapağında ve çıkan aort damarında genişlik olduğu belirlenip ameliyata karar verildi. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Yılmaz ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda kalbe 3 ayrı müdahale yapıldı.

DAMARLARI DEĞİŞTİ

Op. Dr. Yılmaz, 'Hastamıza yaptığımız ileri tetkikler sonrası 3 kalp damarının tıkalı olduğunu, aort kapağında ve kalbin çıkan aort damarında da genişlik olduğunu tespit ettik. Hastamızın 3 damarı, aort kapağı ve kalbinden çıkan aort damarı değiştirildi" dedi.
BİZE ULAŞIN