Güvercin sevenler festivale gidiyor

Kocaeli'de düzenlenecek festivalde birbirinden güzel güvercinler derece için mücadele edecek. Dereceye giren güvercinlere madalya, plaket, yem ile birlikte ilaç da verilecek

Adana Güvercin Sevenler Derneği Başkanı Sefa Tokyürek, 2 Haziran 2013 Pazar günü Kocaeli'de yapılacak olan "Marmara Kocaeli 3. Güvercin Festivali"nde dünyanın en güzel güvercinlerinin dereceye girmek için mücadele edeceğini belirterek, "Bu festivale bölgemizden de birçok güvercin yetiştiricisi en güzel kuşları ile katılarak madalya şansı arayacak" dedi.

DÜNYA YARIŞMASI
Güvercin sevgisinin çok farklı olduğunu ve bu sevgiyi yüreğinde hisseden insanın yaşamında asla sertliğe, kötülüğe yer olmayacağını vurgulayan Sefa Tokyürek, "Çanakkale, Adana, Kocaeli ve Antalya bölgesindeki güvercin yetiştiricilerinin dışında Almanya, Polonya ve Hollanda'dan da bu işe gönül verenler katılacaklar. Tam bir dünya yarışması olacak" diye konuştu.

MEZAT YAPILACAK
Dernek olarak bir minibüs kiraladıklarını belirten Sefa Tokyürek, "Yarışmalar Öntepe, Şebab, Bango, Hünkari ve diğer kategorilerde yapılacak. Her kategoride ilk üçe giren güvercinlere madalya, plaket, yem ve ilaç verilecek. Festivale katılımdan 10 TL alınacak. Ayrıca festival alanında sergi kafesleri de var. Dernekte güvercin satışı için de bir mezat hazırlanıyor" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN