Ninjalar gibi giyinip yanlış kişiyi öldürdü

Adana'da kendisini darp eden kişiyi beklerken, onun kuzenini öldüren sanığın ömür boyu hapsi istendi

Cuma 31.05.2013
ABONE OL
Adana'da kendisini darp ettiğini ileri sürdüğü Ersin Yaltırtık'ı öldürmek için pusuda beklerken kuzeni Kadir Yaltırık'ı (32) av tüfeği ile öldüren tutuklu sanık Abdurrahman Üçgül (23) hakkında 'tasarlayarak öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Savcı, şüphelinin cinayeti işlerken tanınmamak için siyah kapüşonlu eşofman, siyah bere, siyah eldiven, siyah ayakkabı ve gözlük taktığını, ses çıkmaması içinde ayakkabının üzerine siyah çorap giydiğini belirtti.

KİN BESLİYORDU

Cinayet, 9 Nisan 2013 günü gecesi Çukurova ilçesine bağlı Göl Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, yaklaşık 4 ay önce Ersin Yıltırık ile Ulaş Özaslan arasında tartışma yaşandı. Darp edildiğini ileri süren Abdurrahman Üçgül davacı oldu. Bu olayın soruşturması devam ederken Üçgül, kendisini darp ettiğini öne sürdüğü Ersin Yaltırık'a kin beslemeye başladı.

SİYAHLAR GİYDİ
İntikam yemini eden şüpheli Üçgül, plan yapmaya başladı. Tanınmamak için siyahlar giyinip yüzünü gizleyen sanık av tüfeği ile Kadir Yaltırık'ın evinin damında onun kuzeni Ersin Yaltırık'ı beklemeye başladı. Ersin Yaltırık'ın annesi Saime, şüpheliyi görüp "Kim var orada" diye seslendi. Bu sırada eve gelen Kadir Yaltırık dama çıktı. Tüfeği ateşleyen Üçgül, Kadir Yaltırık'ı öldürerek olay yerinden uzaklaştı.

DAVA AÇILDI

Kıyafetlerini değiştiren Üçgül, yakalanacağını anlayınca polise teslim oldu. Tutuklanan Abrurahman Üçgül hakkında müebbet hapis istemiyle Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Şüpheli ifadesinde, hedefinin Ersin Yaltırık olduğunu, Kadir'i yanlışlıkla tüfeğin ateş alması sonucu öldürdüğünü söyledi. Bu olaydan sonra kardeşinin intikamını almak isteyen Necmi Yaltırık da, 29 Nisan'da hasmı Abdurahman Üçgül'ün 59 yaşındaki babası Sıdkı Üçgül'ü öldürmüş ve tutuklanmıştı.