'Yavrum benim ciğerimi yaktın'

Sevdiği kadınla tartıştıktan sonra nöbet sırasında beylik tabancası ile intihar eden polis memuru Mehmet Kaya'nın annesinin feryadı yürekleri dağladı

Cuma 31.05.2013
ABONE OL
Hatay'ın İskenderun ilçesinde görev yapan polis memuru Mehmet Kaya (25), iddiaya göre bir süre önce nikâh kıydığı ve 30 Ağustos'ta düğünleri olacak eşi İnci Kaya ile tartıştıktan sonra, nöbette beylik tabancasını göğsüne dayayıp yaşamına son verdi. Oğlunu kaybeden Sultan Kaya, "Ciğerimi yaktın yavrum. Ben seni nasıl bırakacağım" diyerek ağıtlar yaktı.

NİKÂH KIYDILAR

Olay Sanayi Sitesi'ndeki Şehit Haydar Polis Merkezi Amirliği önündeki nöbetçi kulübesinde meydana geldi. İskenderun Adliyesi'nde görevli İnci Kaya ile nişanlanan ve daha sonra nikâh kıyan Mehmet Kaya'nın eş durumundan dolayı bu ilçeye tayini çıktı. 30 Ağustos'ta düğün yapmaya karar veren Kaya çifti, yakınlarının iddiasına göre o gün çok sert bir şekilde tartıştı.

GÖĞSÜNE DAYADI

Polis memuru Mehmet Kaya işyerine geldiğinde morali çok bozuktu. Son derece neşeli bir insan olan Mehmet Kaya, saat 20.00'de nöbet kulübesine gitti. Bir süre sonra mesai arkadaşları duyulan silah sesi ile irkildi. Hemen sesin geldiği yere koşan polisler, Mehmet Kaya'yı beylik tabancası elinde yerde kanlar içinde yatarken buldu. Ambulansla hastaneye kaldırılan genç polis kurtarılamadı.

"BENİ DE AL YANINA"
Genç polisin ölüm haberi ailesinin yüreğine ateş düşürdü. Cenaze Yüreğir'e bağlı Yenidoğan Mahallesi'ndeki evine getirildiğinde toplanan kalabalık gözyaşlarını tutamadı. Anne Sultan Kaya, cenaze aracına sarılarak, "Ciğerimi yaktın yavrum. Ben seni nasıl bırakacağım. Düğünün olacaktı, cenazen geldi. Böyle mi damat olacaktın. Ben bu acıya nasıl dayanırım. Beni de al yanına Mehmet'im" diye ağıt yaktı. Eşini kaybeden İnci Kaya da gözyaşlarına boğuldu.