İlk'lerin ismi Fatma Şahin

Gaziantep'in ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olan Fatma Şahin, daha önce de kentin ilk kadın milletvekili ve ilk kadın bakanı unvanına sahip olmuştu

Yerel seçimlerde en yakın rakibine bile çok büyük fark atarak Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olan Fatma Şahin, 12 yıllık siyasi yaşamına 3 ayrı "ilk"i sığdırdı. 2002 yılında AK Parti'den kentin ilk kadın milletvekili seçilen Fatma Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine getirilerek, Gaziantep'ten seçilip bakanlık yapan ilk kadın siyasetcisi olmuştu. Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek "Kentin ilk Büyükşehir Belediye Başkanı" unvanını kazandı.

GERÇEKLERİ ANLATTIK

Resmi olmayan sonuçlar netleşmeye başlayınca ilk duygularını SABAH ile paylaşan Fatma Şahin, başarılı bir kampanya yürüten takım arkadaşları ile propaganda döneminde centilmenlik içinde hareket eden diğer partilerin aday ve il teşkilatlarına teşekkür etti. Fatma Şahin, "Hep birlikte gece gündüz demeden çalışıp, halkımıza gerçekleri anlattık. Halkımız da sağ olsun, ferasetini yine konuşturdu. Bu sağduyuya ve güvene layık olmaya çalışacağız" dedi.

HERKESİN BAŞKANI

Başbakan Erdoğan'ın liderliğinde halkın karşısına çıktıklarını, seçim gününe kadar yapılan spekülasyon ve çeşitli iddialarının sandıkta ilgi görmediğini söyleyen Şahin, "Halkımız genelde Başbakanımıza, yerelde ise bugüne kadar başarılı çalışmalar sergileyen kadrolarımıza büyük bir teveccüh gösterdi. Bize oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Tüm Gaziantep'in belediye başkanı olacağım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN