Türkiye'nin en genç Başkanı Fatih Erkoç

Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını, AK Parti'nin adayı Fatih Mehmet Erkoç kazandı. 40 yaşındaki Erkoç, Türkiye'nin en genç Büyükşehir Belediye Başkanı ünvanını aldı

Türkiye'deki 30 büyükşehir belediyesinde göreve gelen en genç başkan, AK Parti'nin Kahramanmaraş'tan aday gösterdiği 40 yaşındaki Fatih Mehmet Erkoç oldu. Açık farkla Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Erkoç, "Keramet yaşta olsaydı, kayalar kadı olurdu. Akıl yaşta değil. Aklı yönlendirecek olan yaş değil. Bakış açısı ve ortaya koyduğu hedeflerdir'' dedi.

DÜNYA KENTİ YAPACAĞIZ

SABAH'a konuşan Fatih Mehmet Erkoç, ülkelerin değil şehirlerin yarıştığı 21'inci yüzyılda hedefinin, Kahramanmaraş'ı dünyanın sayılı kentlerinden biri yapmak olduğunu söyledi. Kahramanmaraş'ın dört bir yanında başlayacak hizmetlerle 'dünya kenti' olma yolunda dev adımlar atılacağını kaydeden Erkoç, "Projelerimizin bu şehre büyük katkılar sağlayacağına yürekten inanan ve bunu birlikte başarmamız için destek verenlere teşekkür ediyorum. Belediyecilik yaşla değil, akılla, samimiyet, ihlas ve gayretle çalışmayı gerektiren uzun bir yolculuktur. Bizim bu yolculuğumuzda hemşerilerimizin varlığı ve verdiği destek en büyük gücümüz olacaktır" dedi. Fatih Mehmet Erkoç şöyle devam etti: "Bu zaferin kazanılması son derece anlamlı. Bütün Türkiye'de olduğu gibi Kahramanmaraş da Başbakanına ve zaferine sahip çıktı. Hemşerilerime teşekkür ediyorum. Kirli ilişkiler, adı konulmamış ittifaklar bugün kaybetmiştir. Yalan, iftira, şantaj, montaj siyaseti bugün yerle bir olmuştur. Bugün ahlak dışı siyaseti kaybetmiştir. Kaset siyaseti, montaj siyaseti, iftira ve çamur siyaseti, esersizlik siyaseti, plansız, hedefsiz siyaset kaybetmiştir. Bu seçimde kazanan Türkiye olmuştur."
BİZE ULAŞIN