AK Parti Bozova ve Viranşehir'e itiraz etti

Şanlıurfa'daki seçimlerle ilgili açıklama yapan Bakan Çelik, "Viranşehir ve Bozova'da şaibelerin döndüğünden şüphe ediyoruz, bunun için gerekli itirazları yaptık" dedi

30 Mart seçimlerinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, basın açıklaması yaparak, genel bir değerlendirme yaptı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve partililerle birlikte gazetecilerin karşısına çıkan Çelik, Viranşehir ve Bozova ilçelerindeki seçimlerde hilelerin olabileceğinden şüphelendiklerini söyleyerek, duruma itiraz ettiklerini söyledi.

BAŞKA İŞLER DÖNÜYOR
Şanlıurfa' da yüzde 60 oranında oy aldıklarını hatırlatan Çelik, "2009 seçimlerine göre oy oranımızı ciddi anlamda artırdık. Bizleri destekleyen 1 milyon 900 bin Şanlıurfalıya teşekkür ediyorum. Büyükşehir ve 9 ilçe olmak üzere toplam 10 belediyeyi kazandık ancak, Viranşehir ve Bozova ilçelerinde işin içinde başka işlerin döndüğünden şüpheleniyoruz, bunun için itiraz dilekçelerini verdik" dedi.

BİRECİK ÇOK ÖNEMLİ

Birecik Belediyesi'ni kazanmanın önemli olduğunu söyleyen Çelik, "Önemli olan kaç yıl sonra kazandığımız değil, netice itibariyle kazanmamızdır" dedi. Birecik'e organize sanayi bölgesi kuracaklarını söyleyen Çelik, çalışmalarına bu haftadan itibaren başlayacaklarını kaydetti. Yerel seçimlerde büyük çaba sarf ettiklerini dile getiren Çelik, "Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN