Melih Abi: Koyun satanlar için kalıcı bir çözüm bulunmalı

Adana'da Yüreğir regülatör köprüsünün hemen yakınında canlı küçükbaş hayvan satışı yapılıyor. Daha önce de birkaç kez köşemize taşıdık. Suni önlemler alınıyor ama kesin bir çözüm bulunamıyor. Örneğin adakları olan insanlar buradan koyununu alıyor. Ortamı uygun olanlar kestirmek için götürüyor. Fakat bulundukları yer müsait olmayanlar hemen arka taraftaki boş arazide kestiriyor. Haliyle ortaya çirkin bir görüntü çıkıyor. Burası ile ilgili sık sık şikayet alıyoruz. En azından kapalı bir alan yaratılabilir. Olmadı, diğer semtlerde olduğu gibi üstü açık araçlar üzerinde satılabilir. Hem çevreye rahatsızlık vermezler. Ayrıca aynı yere küçük bir kesimhane yapılırsa görüntü kirliliği de ortadan kalkmış olur.

ÇİFT SIRA PARK EDEN ARAÇLAR CAN SIKIYOR
Adana'dan bir başka şikayet de yine yol kenarına iki sıra park eden araçlarla ilgili aldım. Okurumuz, "Zaten parkmetre nedeniyle bir sıra tamamen kapalı. Ama bazı sürücüler ikinci sıraya park etmeyi huy edindiler. Trafik akışı için sadece bir şerit kalıyor. Bu da trafiğin tıkanmasına neden oluyor. Artık buna bir çözüm bulunmalı" diyor.

GÜLMECE
Azrail Temel'in yanına gelir ve "Kardeş vaktin tamam hadi gidelim" der. Temel de uyanık ya yalvarır "Bana 5 yıl süre ver ondan sonra gel al canımı." Azrail "Tamam" der. Temel de kendi kendine pilot olursam beni havada yakalayamaz derken 5yıl sonunda Azrail pilot Temel'in yanına gelir ve "Vakit doldu gidelim" der. Temel ise "Şimdi canımı alsan arkada 300 yolcu var onlar ne olacak?" diye sorar. Azrail, "Oğlum hepinizi bir araya getirene kadar anam ağladı zaten" der.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BİZE ULAŞIN