Sokakta futbol

Türkiye finalinin Adana'da yapılacağı Red Bull Winning 5 sokak futbolu turnuvası start aldı. Adanalı futbol severler oluşturdukları takımlarla mücadele etti

Sokak futbolu turnuvası 'Red Bull Winning 5' Adana'da start aldı. Atatürk Caddesi Çınarlı Mahallesi'nde kurulan alanda hünerlerini sergileyen takımlar izleyenlere büyük heyecan yaşattı. 32 takımın katıldığı mücadeleye ilginin fazla olması dikkatlerden kaçmadı. Mahalle maçlarının havasını özleyen 15-30 yaş arasında herkes 5 kişilik takımını kurarak sahaya koştu.

FİNAL ADANA'DA
Oldukça çekişmeli ve bir o kadar heyecanlı geçen maçlar akşam saatlerine kadar devam etti. 5-27 Nisan tarihleri arasında Adana, İzmir, Antakya, İstanbul, Konya, Erzurum, Samsun ve Ankara'da yapılacak elemelerden çıkan finalist takımlar 8 Haziran'da yine Adana'da yapılacak final maçlarında yarışmaya hak kazanacak.

KURALLAR AÇIK
Turnuva komitesi, futbol sevdalılarını yeteneklerini sergilemeye davet ettiklerini belirterek, "Gol yiyen takımdan bir futbolcu çıkıyor, eksik kalan takım baskı altında maça devam ediyor. Takımlardan birinin son oyuncusu çıktığında veya 10 dakikalık oyun süresi dolduğunda maçlar sona eriyor ve kazanan ilan ediliyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN