Tarihi evler projesiyle bölge birincisi oldular

Silifke Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri Seda Kuşdemir ve Selcan Küçük, tarihi evlerle ilgili projeleriyle, TÜBİTAK'ın yarışmasında bölge birincisi oldu

Mersin'in Silifke ilçesi Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Seda Kuşdemir ve Selcan Küçük, "Kaybolmaya Yüz Tutmuş Kültür Mirasımız Tarihi Silifke Evleri" projesiyle önemli bir başarıya imza attı. Kuşdemir ve Küçük'ün, danışman öğretmenleri Emine Karaşahin önderliğinde hazırladığı proje, TÜBİTAK'ın Ortaöğretim Öğrenci Proje Yarışması'nda önce Mersin birincisi, ardından bölge birincisi oldu. Proje 4-9 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da yapılacak Türkiye finalinde yarışacak.

ÖZVERİYLE ÇALIŞTILAR
Öğrencilere ödüllerini Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan Gül verdi. Silifke Anadolu Öğretmen Lisesi Okul Müdürü Osman Karaaslan da öğretmen ve öğrencilerini kutladı. Danışman tarih öğretmeni Emine Karaşahin ise yöresel bir projeyle yarışmaya katıldıklarını, öğrencilerin özveriyle çalışmayı yürüttüklerini, Ankara finallerinde de başarılı olacaklarına inandıklarını dile getirdi. Öğrenciler Kuşdemir ve Küçük ise Belediye Plan ve Proje Müdürü İsa Yüksel'e, İlçe Kültür Müdürü Lütfi Uğur'a ve ziyaret edilen evlerin sahiplerine, projeye katkıları için teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN