Günsel: Düdüğü Adana çalacak

Portakal Çiçeği Karnavalı Koordinatörü İlhami Günsel, kimsenin ana sponsorluğunu kabul etmediklerini belirterek "Böylece parayı veren düdüğü çalamayacak" dedi

Çukurova Üniversitesi Ramazanoğlu Konağı Kültür Merkezi, Cumartesi toplantıları kapsamında bu hafta, bu yıl ikincisi yapılacak olan Adana Portakal Çiçeği Karnavalı Koordinatörü İlhami Günsel'i konuk etti. Günsel, yaklaşık 600 yıllık konağın salonunda yaptığı sunumda, karnavalın ilkinde alınan sonuçları ve 11-12-13 Nisan'da yapılacak ikinci organizasyonda neler olacağını anlattı. Karnavalın Adana halkına ait olması için ana sponsorluk tekliflerini kabul etmediklerini belirten Günsel, "Böylece parayı veren düdüğü çalamayacak. Düdüğü Adana halkı çalacak" dedi. Bir büyük gıda firmasıyla bir bankanın "Bütün karnaval giderlerini karşılayalım, ama etkinlik programını biz yapalım" dediğini belirten Günsel şöyle konuştu: "Biz kibarca bu teklifleri reddettik. Çünkü aksi halde karnavalda yapılacak etkinlikleri bu kuruluşlar belirleyecekti, Adanalılar istediği gibi katılım gösteremeyecekti. Şimdi ise küçük desteklerle karnavalı yapıyoruz. Kimsenin önderliği ya da liderliği yok. Ahlaka aykırı olmadığı sürece isteyen istediği etkinlikle karnavala katılacak. Karnavalın her şeyi Adana halkı olacak."

KATILIM 100 BİNİ GEÇECEK
Geçen yıl "Birkaç bin kişi katılır mı?" kaygısıyla düzenledikleri ilk karnavalda sadece kortej yürüyüşüne 15 bin kişinin katıldığını ve en küçük asayiş olayı yaşanmadığını kaydeden Karnaval Koordinatörü İlhami Günsel, bu yıl kortejde 25 bin, genel katılımda ise 100 bin sayısına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Günsel, "Geçen yıl çeşitli kulüp, dernek, kurum, okul gibi topluluklar 39 etkinlik yapmıştı. Bu yıl 70'in üzerinde olacak. Ziyapaşa, Atatürk ve Gazipaşa bulvarları, 'Karnaval vadisi' dediğimiz ana eksenimizi oluşturacak" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN