Şahinbey'e yeni semt pazarı

Değişik bölgelerde 6 adet semt pazarı yaparak hizmete sunan Şahinbey Belediyesi, Akkent Mahallesi'nde yapımına başladığı semt pazarını hızlı bir şekilde tamamlıyor

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde semt pazarlarına yenileri ekleniyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Esnafımızın ve vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde alışverişlerini yapması için Güneş, Deniz, Kılınçoğlu, Hoşgör, Şahinbey Köy Pazarı ve İstiklal semt pazarları olmak üzere 6 adet semt pazarını hizmete sunduk. Akkent ve Narlıtepe mahallelerimizdeki pazar yerlerimizin inşası devam ediyor. Tamamlandığında 8 adet semt pazarı yapmış olacağız" dedi.

ÇOK YÖNLÜ PAZARLAR
Akkent Mahallesi'nde bulunan semt pazarının 3 bin 800 metrekare büyüklüğünde olacağını kaydeden Tahmazoğlu, "İçerisinde zabıta noktası, tuvaletler, mescit ve çay ocağı bulunacak. Semt pazarlarımızı çok yönlü olarak kullanıyoruz. Pazar yerlerimiz hafta da bir gün pazar olarak kullanılıyor. Diğer günlerde otopark, kurban bayramlarında kurban kesim yerleri ve yaz ayların da kültürel etkinliklerde kullanıyoruz. Vatandaşlarımızda buralara oldukça ilgi gösteriyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN