YDÜ ve Girne'de sınav 11 Haziran'da

Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi'nde Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı'nın 11 Haziran 2014'te yapılacağı bildirildi.

Kuruluşunun 25'inci yılını kutlayan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile Kıbrıs'ın ilk denizcilik ve havacılık üniversitesi olan Girne Üniversitesi, 2014-2015 öğretim yılı Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı, 11 Haziran 2014 tarihinde saat 10.00'da yapılacak. Sınav, YDÜ yerleşkesinde tek oturum halinde gerçekleştirilecek. Sınavla ilgili kayıtların 7 Haziran'da son bulacağı bildirildi.

BAŞVURULAR MERKEZE

KKTC liselerinden mezun olan öğrenciler sınavda, YDÜ'de bulunan 15 fakülte, 2 yüksekokul ve 3 meslek yüksekokulunda bulunan 145 lisans ve ön lisans programı ile Girne Üniversitesi'nde bulunan 4 fakülte, 1 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokuluna bağlı 15 bölümü tercih etme ve yerleştirme hakkına sahip olacaklar. Sınava katılacak olan öğrencilerin 7 Haziran 2014'e kadar YDÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü Kayıt-Kabul Merkezi'nde sınav kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Sınava katılacak adaylar hem YDÜ hem de Girne Üniversitesi için üçer bölüm tercihi yapabilecek.

SON TARİH 7 HAZİRAN

Kolejlerden mezun olan veya olacak olan öğrenciler, YDÜ ve Girne Üniversitesi'nin tüm bölümlerine belirlenen kontenjanlar çerçevesinde GCE A'Level, GCE AS Level, IGCSEGCSE O'Level, SAT, ACT, sınav sonuç belgeleri ile de kayıt hakkı elde edebilecek. Ticaret lisesi, meslek lisesi ve endüstri meslek lisesi çıkışlı öğrenciler YDÜ ön lisans ve ilgili lisans programlarına sınavsız geçiş hakkına sahip. İlgili adayların ön kayıt işlemlerini 7 Haziran'a kadar tamamlaması gerekiyor.
BİZE ULAŞIN