Başkan Tarhan sürgünle başladı

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın göreve başlar başlamaz ilk iş olarak birçok yetkili ismi çöp arabasına gönderdiği iddia edildi. Başkan Tarhan, "Önce ben sonra herkes çalışacak" dedi

Mersin'de Mezitli Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan'ın seçilmesinin ardından ilk icraatının personelin görev yerlerini değiştirmek olduğu, makam şoförünü çöp arabasına yolladığı, bazı amirleri ise çöp işlerinde görevlendirdiği iddia edildi. Bu iddiaları yalanlayan Başkan Tarhan, "Ben CHP, MHP, AKP bilmem. Bu belediyede önce ben sonra herkes çalışacak. Onun bunun adamı olanlar makama gelmeyecek, hak eden, o göreve layık olanlar çalışacak" dedi.

AMİRLER ÇÖPÇÜ OLDU
İddiaya göre Başkan Neşet Tarhan, mazbatasını aldıktan sonra ilk iş olarak tüm birimlerin imza yetkisini durdurdu. Ardından kısım amirleri ile toplantı yaptı ve birçoğunun yerini değiştirdi. Makam şoförlüğü yapan personeli çöp kamyonlarında görevlendirdiği iddia edilen Tarhan'ın amir konumunda olanları da çöp araçlarının arkasında çöp toplayan işçi olarak görevlendirdiği öne sürüldü. Başkan Tarhan'ın kesin kararını verinceye kadar hiçbir elamanı görmek istemediği de iddia edildi.

DEĞERLENDİRME YAPILACAK

Bu konuda SABAH Güney'e açıklama yapan Başkan Neşet Tarhan iddiaları kesinlikle yalanlayarak, "Seçim kampanyalarımda 'Ben başkan olursam önce ben sonra herkes çalışacak' dedim. Şimdi bunu uygulamazsam olmaz. Kimseyi işten çıkarttığım ya da görev yerini değiştirdiğim yok. Kısım amirleri ile toplantı yaptım. Onlara personellerini kendi kadrolarında tutmalarını istedim. Değerlendirme yapacağız, onun adamını, bunun adamını değil hak edeni göreve getireceğiz" diye konuştu.

MEZİTLİ HİZMET BEKLİYOR

Belediye bünyesinde çalışıyor görünüp işe gelmeyenler olduğunu öne süren ve bu duruma asla izin vermeyeceğini ifade eden Tarhan, "Ben CHP, MHP, AKP bilmem. Bu belediyede artık önce ben, sonra herkes çalışacak. Herkes araya birilerini koyarak rahatını sürdürmek istiyor ama Mezitli halkı da hizmet bekliyor. Artık adam kayırmacılık dönemi bitti. Mezitli Belediyesi'nde halka hizmet etmeyi isteyenler görevlerini sürdürecek. Bir bardak suda fırtına koparmak doğru değil" dedi.
BİZE ULAŞIN