Gaziantep'te hizmet zamanı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fatma Şahin ile Şahinbey ve Şehitkamil belediye başkanları mazbatalarını alarak göreve başladı. Üç başkan da "Şimdi hizmet zamanı" dedi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fatma Şahin ile Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, mazbatalarını aldıktan sonra makama oturup, çalışmaya başladı. Üç başkan, seçim öncesi vadettikleri hizmetleri ve projeleri hayata geçirmek için çalışmaya başladıklarını belirterek, "Gaziantep'te hizmet zamanı" dedi.

GÖREVİNİ DEVRETTİ
İl Seçim Kurulu Başkanı Abdurrahim Karabağ'dan mazbatasını alan Fatma Şahin, Büyükşehir girişinde selefi Asım Güzelbey tarafından çiçeklerle karşılandı. 10 yıldır başkanlık yaptığı makamı Fatma Şahin'e devreden Asım Güzelbey, "Fatma Şahin hanımefendi Gaziantep'in yetiştirdiği çok önemli bir politikacıdır. Bakanlık görevindeyken de çok önemli hizmetlere imza atmıştır. Görevimi gönül rahatlığı içinde devrediyorum. Çok büyük hizmetler getirecektir" diye konuştu.

TECRÜBESİ ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, tek arzusunun Gaziantep'e kalıcı eserler kazandırmak olduğunu vurgulayarak, "Asım başkanımızın tecrübesi bizim için çok önemli. Çünkü belediyecilik ihtisas isteyen bir iştir. Biz bir aile olarak hiçbir zaman eski yeni başkan, eski yeni vekil olarak hiçbir ayırım yapmadık. Hep takımın bir parçası olarak hizmet yaptık. İsmimizin yanında ne yazarsa yazsın bu partinin, hükümetin, teşkilatın mensubu olmaktan büyük şeref ve onur duyduk" dedi.

ÇAĞDAŞ KENTLER
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Oğuzeli ilçesinin yeni Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç da mazbatasını aldı. Makamlarına oturan başkanlar, "Vatandaşlarımızın huzur içinde yaşam süreceği, her türlü sorunlarından arınmış, yeşillikler içerisinde bir kent parçası yaratmak için kolları sıvadık. Ak belediyeciliğin mucizelerini halkımızla tanıştırmaktan büyük keyif alacağız" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN