Şair Aycan'a kültür plaketi

Gaziantep İl Halk Kütüphanesi, şair-yazar İbrahim Halil Aycan'a kütüphaneye ve kent kültür-sanat hayatına yaptığı katkılar nedeniyle törenle plaket verdi

Gaziantep'te 50. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında, kütüphanelerin uygarlık için önemini dile getiren "Hayat Boyu Kütüphaneler" temasıyla etkinlikler düzenleniyor. Kentte geçmiş yıllara ait Kütüphane Haftası temalı afişlerin yer aldığı sergi açıldı. Açılış öncesinde şair-yazar İbrahim Halil Aycan'a kütüphaneye ve kent kültürüne katkılarından dolayı plaket verildi.

ETKİNLİKLER OLACAK

Hafta boyu çeşitli etkinliklerin olacağını söyleyen Gaziantep İl Halk Kütüphanesi Müdürü Remzi Mızrak, çocuklara yönelik çizgi film gösterileri, kütüphanelerle ilgili konferanslar ve sergilerin olacağını, Şehitkâmil ve Şahinbey kütüphaneleri önünde toplu okuma etkinlikleri olacağını, tüm Gazianteplileri bu etkinliklere davet ettiklerini söyledi.

KENT KÜLTÜRÜNE KATKI

Kendisine verilen plaket nedeniyle memnuniyetini dile getiren şair-yazar İbrahim Halil Aycan ise, Gaziantep İl Kültür Müdürlüğü ve İlk Halk Kütüphanesi yetkililerine teşekkür ederek, "Yaklaşık 30 yıldır Gaziantep'te çeşitli eserler vererek, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılarak kent kültürüne katkıda bulunmaya çalışıyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN