Suriyeli avukat çanta çalarken yakalandı

Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan bir avukat parasız kaldığını ileri sürerek kafede oturan bir kadının çantasını kapkaç yöntemiyle çaldı

Suriye'deki savaştan kaçıp, Adana'ya gelen avukat parasız kaldığı için bir kadının çantasını kapkaç yöntemiyle çaldı. Avukatın çantayı çalma anı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Avukat Mahmut S., "Ben hukuk fakültesini bitirip avukat oldum. Ancak savaş nedeniyle ülkemden kaçıp Türkiye'ye sığındım. Burada aç kaldığım için çanta çalmak zorunda kaldım" dedi.

ÇANTAYI ALIP KAÇTI
Olay, Tepebağ Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, bir bankada çalışan Funda T. (30) kafeye giderek bir masaya oturdu. Bir süre sonra Suriye uyruklu Mahmut S., Eymen S., Baraa S. ve Mahmut S. geldi. Çevreyi kolaçan eden Suriyeliler kafeyi terk ettiler ancak Mahmut S., 2 dakika sonra geri döndü ve masa üzerinde bulunan çantayı aldığı gibi kayıplara karıştı.

EŞGALİ TESPİT EDİLDİ
İçinde 450 lira para ve kredi kartları bulunan kadın çantasını yerinde bulamayınca şaşkına döndü. Kafe çalışanları Suriyeli genci kovaladı ama yakalayamadı. Durum polise bildirildi. Kamera kayıtlarından eşgali tespit eden polis zanlıların dördünü de yakaladı. Çantayı çalan Mahmut S., avukat olduğunu belirterek, "Adana'ya geldik ama iş bulamadık. Paramız yoktu, açtık. Bizi bu duruma düşüren Esad'a lanet olsun" dedi. Üç zanlı salıverilirken, Mahmut S., tutuklandı.
BİZE ULAŞIN