Kızı intihar eden anne yargılanıyor

Adana'da 13 yaşındaki kızları intihar edince haklarında dava açılan anne ve babanın "İntihara yönlendirme" davasının görülmesine başlandı

Adana'da geçtiğimiz yıl Mayıs ayında evlerinin balkonunda boynuna geçirdiği iple yaşamına son veren ilköğretim okulu öğrencisi 13 yaşındaki Nazlıcan A.'nın ölümüyle ilgili Osman A. (49) ile anne Kudret A. (50) hakkında açılan "İntihara sürükleme" davasının görülmesine başlandı. Duruşmada acısının ikiye katlandığını söyleyen anne Kudret Ay "Çocuklarım benim her şeyim. Zaten içim yanıyor" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

"ZATEN İÇİM YANIYOR"
Adana 15.Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına anne Kudret katılırken, baba gelmedi. Duruşmada acısının yenilendiğini söyleyip, gözyaşı dökmeye başlayan acılı anne, "Çocuklarım benim her şeyim. Zaten benim içim yanıyor. 1 yıl oldu kendime gelemedim. Suçsuzum ve beraatimi istiyorum" diye kendini savundu. Mahkeme hakimi, duruşmaya katılmayan babanın ifadesi için yakalama emri çıkartılmasına karar verip, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

BİZE ULAŞIN