Sözlü: Beyaz bir sayfa açıyorum

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Başta Valimiz olmak üzere Adana'ya yapılacak hizmetler için, Adanalılar için beyaz bir sayfa açıyorum" dedi

30 Mart seçimlerinde yüzde 34 oyla MHP'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve mazbatasını alan Hüseyin Sözlü, Atatürk Parkı'ndaki Atatürk anıtına çelenk koyduktan sonra partilileriyle yürüyerek geldiği eski hizmet binasının balkonundan halka seslendi. Eşi Zeynep Sözlü'nün yalnız bırakmadığı ve yaklaşık 5 bin kişinin izlediği konuşmasında Hüseyin Sözlü, "Yüzde 34 oy aldıklarımın değil, alamadığım yüzde 66'nın da başkanı olduğumun şuurundayım. Kimse endişe etmesin. Büyükşehir Belediyesi herkesi kucaklayacaktır" dedi.

KİMSE 'YERİM DAR'

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, hizmet için parti ayrımı yapmayacağını vurgulayarak, şöyle konuştu: Kazanamayan Büyükşehir Belediye Başkan adayları ve ilçe belediye başkan adayları da dahil olmak üzere tüm siyasilerin Adana için hayata geçirmek istediği ciddi, elle tutulur bir proje varsa onları hayata geçirmek için biz hazırız. Oynamayan gelin, 'yerim dar' dermiş. Kimse 'yerim dar' demesin. Merkezi hükümetin hayata geçirmek istediği hangi yatırım, hangi proje varsa Adana'nın menfaatini korumak noktasında, yegane sorumlu irade olarak, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak önlerini açmaya her zaman hazırız."

BEYAZ SAYFA AÇIYORUM

Hüseyin Sözlü, yatırım için sanayici ve işadamlarına çağrıda bulundu. Başta Sabancı ailesi olmak üzere iş dünyasını yeniden Adana'ya yatırım yapmaya davet eden Sözlü, "Onlar için her türlü kolaylığı hazırlamaya hazırız. Bugünden itibaren başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm yönetici kadrolarımızla, merkezi iktidarın da Adana'da yapacağı hizmetlerin önünü açmak için Adanalılar için beyaz, yeni bir sayfa açıyorum" dedi. Sözlü, Adana'ya hizmet eden Aytaç Durak ile Zihni Aldırmaz'a teşekkür etti. Programa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve MHP Adana Milletvekilleri de katıldı.
BİZE ULAŞIN