Verilen vaatlerin takipçisi olacağız

Çukurova GİAD Başkanlığı'na yeniden seçilen Ömer Faruk Sakarya, seçilen belediye başkanlarının vaatlerinin takipçisi olacağını belirtirken "Başkanları rahatsız edeceğiz" dedi

Geçtiğimiz günlerde genel kurulunu yapan ve başkanlık görevine yeniden Ömer Faruk Sakarya'yı getiren Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Yönetim Kurulu basınla buluştu. Dernek merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, yeni dönemde yürütecekleri faaliyetlerin yanı sıra 30 Mart'ta seçilen belediye başkanlarının seçim öncesi verdikleri sözlerin de takipçisi olacaklarını söyledi. Sakarya, "Başkanları rahatsız edeceğiz. Bize düşen, mazbatasını alan başkanları rahatsız edip, Adana için güzel işler yapmalarını sağlamak" dedi.

ADANA'YI PLANLAMALILAR

Belediye başkanlarının bir araya gelmesi gerektiğini de belirten Sakarya "Adana'daki belediye başkanları üç farklı partiden. Ama siyaseti bir tarafa bırakıp iş birliği yapmaları gerekiyor. Birliktelik sergilemek zorundalar. Kısır çekişmelerden Adana hep kaybetti. Başkanlar bir araya gelip Adana'nın 20-25 yılını planlamalı. Şu anda herkes biliyor ki Kuzey Adana plansız, Güney Adana zaten çarpık kentleşme örneği" diye konuştu. Sakarya, Adana lobisi konusuna değinirken de bu lobinin olması gerektiğini kendilerinin de savunduklarını ama Adana'nın sesini çok güçlü şekilde duyurmasını beklediklerini vurguladı.

STK'LARIN SADECE GAZI ALINIYOR

Sivil toplum kuruluşlarının kentlerin gelişmesindeki önemine de değinen Ömer Faruk Sakarya, "Aktif sivil toplum kuruluşlarının çokluğu, kentleri güçlendirir. Bir kentin sivil toplum kuruluşları ne kadar gelişmişse, o kent o kadar değerli hale geliyor" dedi.
BİZE ULAŞIN