Adana'da okullar tabletle donatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın FATİH projesi kapsamında Adana'da 97 okula 21 bin 562 tablet bilgisayar dağıtıldı.Sınıfların akıllı tahta ile donatıldığı bildirildi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesi kapsamında, Adana'da bu güne kadar toplamda 97 okula 21 bin 562 tablet bilgisayar dağıtıldı. Sarıçam ilçesi Sofulu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen tablet dağıtım törenine katılan Vali Hüseyin Avni Coş, burada Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, kamu kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler tarafından yoğun sevgi gösterileri ile karşılandı. Vali Hüseyin Avni Coş, öğrencilerin gösterdiği coşkulu karşılamadan dolayı teşekkür ederek, onlarla sohbet edip, çiçek verdi. Okul öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisini çok beğenen Vali Coş tablet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada çocukların geleceğin teminatı olduğunu belirterek, "Bu memleketi idare edecek çocuklarımızın donanımlı yetişmesi fevkalade önemlidir. İnşallah değerli velilerimizin, sevgili öğretmen ve okul yöneticilerimizin katkısı, öğrencilerimizin gayreti ve çalışkanlığı ile bizlerden teslim aldıkları hizmet bayrağını daha yükseklere dikip, ülkemizin ve milletimizin adını dünyanın her tarafına duyuracaklar" dedi.

DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE
Vali Coş, geleceğin bilim adamlarının büyük kısmının Türkiye'den çıkacağına inancının tam olduğunu ve bu projenin teknolojik açıdan daha güçlü bir Türkiye'ye katkı sağlayacağına vurgulayarak, "Tablet bilgisayarlarla birlikte sınıflara akıllı tahtalar kuruluyor. Ayrıca bilişim alt yapıları sağlanıyor. e kitaplar ve videolar hazırlanarak öğrencilerin derslerini bir bütünlük içinde yapmaları sağlanıyor. Dünya'da bir ilk olan bu projenin eğitimde çığır açacağını düşünüyoruz" diye konuştu. Vali Coş, daha sonra Hakkı Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne geçerek, burada da düzenlenen törenin ardından öğretmen ve öğrencilere tablet dağıttı.
BİZE ULAŞIN