Arkadaş katili Suriyeli 10 lira için öldürmüş

Şanlıurfa'da bıçaklanarak öldürülen Suriyelinin katil zanlısı yakalandı. Öldürdüğü kişi gibi Suriyeli olan zanlı, 10 lira için cinayet işlediğini söyledi

Şanlıurfa Ahmet Yesevi Mahallesi'nde geçen hafta Suriyelilerin kaldığı bir apartmanın 2'nci katında ölü olarak bulunan 38 yaşındaki Suriyeli Mehmet Hac Ubeyd'in cinayet zanlısı Gaziantep'te yakalandı. Ölen Ubeyd gibi Suriyeli olan 21 yaşındaki zanlı Husam Numan'ın, maktulle arkadaş olduğu ve aralarında 10 liralık bir anlaşmazlık yüzünden cinayeti işlediği öğrenildi.

ÖZEL EKİP KURULDU
Olay, Mehmet Hac Ubeyd'i uzun süre göremeyen komşularının, evden kötü kokular gelmesi üzerine polisi aramasıyla ortaya çıkmıştı. Kapısı kırılarak girilen evde, defalarca bıçaklanarak öldürülen Ubeyd'in cesedi bulunmuştu. Cinayet zanlısını yakalamak için için Cinayet Büro Amirliği özel ekip kurup Suriyelilerin kaldığı Şanlıurfa'da bölgelerde araştırma başlatmıştı. Yaklaşık 400 Suriyeliyle görüşen polis, zanlı Husam Numan'ın kimliğini ve Gaziantep'te olabileceğini belirledi.

KANLI PARA BULUNDU

Soruşturmayı Gaziantep'e kaydıran ekip, burada da 200 Suriyeliyle konuştu. Gaziantep polisinin de katılımıyla, zanlının bulunduğu adrese operasyon düzenlendi. Saklandığı yerde yakalanan Husam Numan'ın üzerinde, öldürülen Mehmet Hac Ubeyd'e ait cep telefonu sim kartı ve üzerinde kan lekeleri olan 50 Suriye lirası bulundu. Gözaltına alınan Numan, arkadaşını 10 lira için öldürdüğünü itiraf etti. Zanlı adliyeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN