Cinayeti telefon görüşmesi çözer

Adana'da kafalarına pompalı tüfekle ateş edilerek öldürülen 2 kişinin katil zanlısı olarak tutuklanan 3 kişi, delil yetersizliğinden tahliye edildi

Adana'da kafalarına pompalı tüfekle ateş edilerek öldürüldükten sonra cesetleri bir tarlanın kenarındaki DSİ sulama kanalına atılan 17 yaşındaki Ahmet Özdemir ile 37 yaşındaki Cengiz Özdemir'i öldürdüğü iddia edilen 2 katil zanlısı delil yetersizliğinden tahliye edildi. Çifte cinayeti Özdemir'in öldürülmeden önce telefonla yaptığı görüşmeler çözecek.

2 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Ali Hocalı köyü Malaz Mevkii'nde, 5 Aralık 2013'de tüfekle öldürülmüş halde bulunan soy isimleri benzer olan Ahmet ve Cengiz Özdemir'in katil zanlısı olarak tutuklanan olay yerinde ellerinde tüfekle görülen 33 yaşındaki Mehmet T. ile 23 yaşındaki Mürşit T. ile cesetlerin bulunduğu yerdeki bir poşette parmak izi bulunan 23 yaşındaki Ahmet D.'nin yargılanmasına başlandı.

KABUL ETMEDİ
Adana 4.Ağır Ceza Mahkemesi'nde haklarında 2'şer kez müebbet hapis cezası istenen 3 katil zanlısı suçlamaları kabul etmedi. Sanıklardan Mürşit T. uyuşturucu almak için Cengiz Özdemir'in yanına gittiğini belirterek, " Cengiz ve Ahmet'i istedikleri yere götürdüm. Mehmet T.ve ismini bilmediğim 4 kişi ordaydı. Beni daha önce dövenlerden Serkan, Cengiz'i telefonla aradı. Sorun çıkacağını düşünerek Mehmet T. ile oradan ayrıldık. Ben kimseyi öldürmedim."diye konuştu. Mehmet T. ise kayınbiraderinin yaralanması nedeniyle Cengiz Özdemir ile görüşmeye gittiğini söyleyerek, "Cengiz, 'Bizim çocuklar yapmamış' dedi. Ahmet D.'yi arayıp sigara ve 2 bira getirmesini söyledim. Ahmet geldi. Sürekli gelip gidenler oluyordu. Cengiz ile hararetli şekilde konuştular. Sonra ayrıldılar. 3 kişinin elinde tüfekler vardı. Bunlar gittikten sonra 2 kişi daha geldi. Cengiz birini Lokman diye tanıttı. Mürşit'le oradan ayrıldık. Ahmet'te gitmişti. Suçsuzum."dedi.

BİRA VE SİGARA

Kayseri'de cezaevinde tutuklu bulunan Ahmet D.'nin Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile ifadesi alındı. Ahmet D. olay yerine bira ve sigara götürdükten sonra döndüğünü söyledi ve 2 kişinin öldürülmesiyle ilgisinin olmadığını söyledi. Öldürülenlerin yakınları ise, cinayetlerin planlı şekilde işlendiğini iddia edip, suçluların cezalandırılmalarını istedi. Mahkeme, delillerin sanık lehine değişmesi ihtimali gerekçesiyle 3 kişiyi tahliye etti.

TELEFON ÇÖZER
Çifte cinayetin aydınlığa kavuşturulması için öldürülen Cengiz Özdemir'in olaydan önce telefonla kimlerle konuştuğunun tespit edilmesine karar verildi. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) yazı yazılıp Özdemir'in kimlerle görüştüğünün yer ve kimlik bilgileriyle bildirilmesi istendi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.
BİZE ULAŞIN