Siyam ikizlerine depoda yaşgünü

Şanlıurfa'da 11 ay önce dünyaya gelen yapışık ikizler Muhammed ve Mustafa Yıldız'ın ailesi evlerinden atıldı. Siyam ikizleri doğum günlerini, yerleştikleri depoda kutlayacak

Şanlıurfa'da 11 ay önce Kadın Doğum Hastanesi'nde dünyaya gelen yapışık ikiz kardeşler Muhammed ve Mustafa Yıldız'ın çilesi bitmiyor. Sağlık sorunları yaşayan Siyam ikizlerinin ailesi, Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın 3 ayda bir verdiği kira desteği kesilince oturdukları evden atıldı. Baba Ali Yıldız, anne Hülya, yapışık ikizlerle birlikte dünyaya gelen üçüzleri Medine ve büyük kız kardeşleri, şimdi bir hayırseverin açtığı depoda yaşam savaşı veriyor. Siyam ikizleri Muhammed ve Mustafa ile üçüz kardeşleri Medine, aileleri bir eve yerleşemezse, doğum günlerini 11 Mayıs'ta depoda kutlayacak.

BİR SÜRE İZLENECEKLER
Üçüzlere hamile olan Hülya Yıldız hamileyken doktorlar, yapışık olan ikizlerin gelişimlerini tamamlayamadığını ancak annenin hayati tehlikesi olduğu için çocukların alınmasının riskli olduğunu söyledi. Doktorların müdahale edemediği anne, 11 Mayıs 2013'te Şanlıurfa Kadın Doğum Hastanesi'nde yapışık ikizler Muhammed Yıldız ve üçüz kardeşleri Medine dünyaya geldi. Yapışık ikizler sürekli sağlık sorunu yaşadı. Sık sık ateşleri yükselen Muhammed ve Mustafa bu arada iyi beslenemedikleri için yeterince gelişemedi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde doktorların muayene ettikleri bebekler için bir süre izlendikten sonra tedavi uygulanmasına karar verildi.

BABALARI İŞSİZ
Bu arada işsiz olan baba Ali Yıldız, Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın 3 ayda bir yaptığı kira yardımı kesilince oturdukları evin kirasını ödeyemez hale geldi. Sonunda evlerinden atılan Yıldız ailesi, bir hayırsevere ait depoda yaşamaya başladı. Çevredekilerin yardımlarıyla karınlarını doyuran Yıldız ailesi, şimdi yapışık ikizler ve üçüz kardeşlerinin doğum gününü depoda kutlamaya hazırlanıyor. Baba Ali Yıldız, yetkililerinin durumlarına müdahale etmesini ve yardım eli uzatmasını söyledi.
BİZE ULAŞIN