MELİH ABİ: Adana'nın en işlek caddesi ne zaman yapılacak?

Adana'dan bir şikâyet okurumuz Ayhan Yüce'den geldi. Kendisi Toros Caddesi'nde esnaf. Diyor ki; "Toros Caddesi konum itibarıyla çok hareketli ve kalabalık bir yer. Uzun zamandan beri tadilat ve onarım bekliyor. Döşenen parke taşları eğri büğrü oldu. Ama kimsenin ilgilendiği yok. Daha önce de birkaç kez şikâyette bulunmuştuk. Sizin köşenizde de değerlendirilmişti. Ama şu ana kadar bir gelişme olmadı. Lütfen Toros Caddesi ile ilgilenilsin. Yol güzel kimliğine kavuşsun." Şikâyet böyle. Gerçekten Toros Caddesi çok kötü durumda. Yol yapılıp düzenlensin, cadde güzelleşsin.

TOTEM HâLâ ESKİ SAATİ GÖSTERİYOR
Adana'dan meslektaşımız aynı zamanda okurumuz Abdülkadir Kaçar gördüğü bir olumsuzluğu bize aktardı. Diyor ki; "Geçtiğimiz günlerde saatler yaz uygulamasına geçilerek bir saat ileriye alındı. Eski Baraj Gölü Regülatörü'nün Seyhan ayağında bulunan Totem hâlâ eski saati gösteriyor. Yani ileri saat uygulaması yapılmamış. Her gün on binlerce kişinin geçtiği ve sıcaklık, nem oranı ile saati gösteren bu totemin bir an önce yeni düzenlemeye göre ayarlanması gerekir. Belki gözden kaçmış olabilir ama yapılırsa sevinirim. Çünkü insanlar bu toteme bakıp bilgi sahibi oluyorlar." Şikâyeti köşeme taşıdım. Umarım totemin saati ayarlanır.

GÜLMECE
Temel, uçakla Türkiye'den Amerika'ya uçuyormuş. Uçağın motoru bozulmuş ve uçak hızla düşüyormuş. Temel'in yanındaki kadın korkuyla bağırmış: "Eyvaah! Uçak düşüyor." Temel sakince yanıt vermiş: "Ne telaşlaniyisun da düşen uçak babanun malimidur?"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BİZE ULAŞIN