Zanlıları alçıdaki kol ele verdi

Adana'da sigara almak için kafede oturan genç kızı darp edip içinde bin lira bulunan cüzdanını ve cep telefonunu çalan 5 kişiyi, zanlılardan birinin kolunun kırık olması ele verdi. Olay 12 gün önce Turgut Özal Bulvarı'nda meydana geldi. İddiaya göre Gönül A., kafede otururken cep telefonu ile cüzdanını masaya koydu. Bu sırada Ferit A. (26) ile kolu kırık olduğu için alçılı olan Mehmet İ. (23) genç kızın masanın üzerine bıraktığı cep telefonu ve cüzdanını aldı.

YUMRUKLADILAR

Genç kız hırsızlara engel olmak istedi ancak burnuna bir yumruk yedi. Cüzdanı ve cep telefonunu alan zanlılar ara sokakta otomobille Volkan M. (28), Hüseyin Y. (27) ve Hasan Emre G. (22) ile birlikte uzaklaştı. Gasp Büro Amirliği ekipleri zanlıları yakalamak için harekete geçti. Yapılan çalışma sonucunda zanlılardan birinin kolunun alçılı olduğu ortaya çıkınca, son bir ayda Adana genelindeki bütün sağlık kuruluşlarına kolundan dolayı gelen şahısların tespiti için çalışma başlatıldı.

SİGARA PARASI İÇİN

Yapılan inceleme sonunda zanlılardan kolu sarılı olanın Mehmet İ., olduğu tespit edildi. Yakalanan şüpheli suçunu itiraf etti. Zanlının verdiği bilgiler doğrultusunda diğer zanlıların da evlerine operasyon düzenlendi. Olaya karışan 5 kişi gözaltına alındı.
BİZE ULAŞIN