Vahşi cinayetin zanlıları yakalandı

Adana'da silahla öldürülüp üzerine tiner dökülerek yakılmak istenen Abdurrahim Aksöz'ün katil zanlıları olduğu iddia edilen 2'si kardeş 4 kişi yakalandı

Adana'da alacak-verecek meselesi yüzünden 26 yaşındaki Abdurrahim Aksöz'ü tabancayla öldürdükten sonra üzerine tiner döküp yakmak isteyen 4 kişi cinayet masası ekipleri tarafından yakalandı. 2'si kardeş 4 zanlı emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Mustafa ve Hilmi Ö. kardeşler tutuklanırken, diğer 2 kişi serbest bırakıldı.

GÖĞSÜNDEN VURULDU

Olay geçtiğimiz cumartesi günü Seyhan ilçesi Ova Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre atık kağıt toplayan bir kişi boş arazide çalılıklar arasında yerde cansız yatan erkek cesedi görünce polise haber verdi. Olay yerine gelen polis cesedin Abdurrahim Aksöz'e ait olduğunu, silahla göğsünden vurulduktan sonra üzerine tiner dökülüp yakılmak istendiğini ortaya çıkardı.

POLİS EŞİYLE GÖRÜŞTÜ

Esrarengiz cinayeti aydınlatmak isteyen ekipler harekete geçerek önce öldürülen Aksöz'ün eşi ile görüştü. Aksöz'ün gece çevresinde "Niğdeli Mustafa" olarak tanınan arkadaşı Mustafa Ö. ile telefonla görüştüğünü ve daha sonra evden çıktığını tespit eden polisler, Mustafa Ö.'nün evine operasyon düzenledi ve evde bir silah ele geçirdi. Ayrıca aracında kan lekesi ile tiner kokusunu tespit etti.

İKİ KARDEŞ TUTUKLANDI
Mustafa Ö. sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Olaya karıştığı ileri sürülen kardeşi Hilmi Ö. ile birlikte iki kişi daha gözaltına alındı. Hilmi Ö.'nün ifadesinde cinayeti ağabeyi Mustafa Ö.'nün işlediğini söylediği öğrenildi. Cinayetin alacak-verecek yüzünden işlendiği tespit edilirken, zanlılar geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. İki kardeş tutuklandı.

BİZE ULAŞIN