Melih Abi: Taşeron güvenlikçiler maaşlarını alamıyor

Adana'dan bir şikayet aldım. Okurumuz güvenlik görevlisi. Taşeron olarak çalışan güvenlik elemanlarının durumu gerçekten iyi değil. Bir buçuk aydan beri maaş alamadıklarını belirterek, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı taşeron güvenlik elemanları ile ilgili karar çıkardı. Çalışma ücretlerimiz, 2011, 2012 ve 2013 yıllarına ait geriye dönük hak edişlerimiz ödenecekti. Şirketlerin bu paraları çalıştığımız kurumlara yatırdığını biliyoruz. Bugün oldu hala ne hak edişlerimizi aldık, ne de bir ücret. Üstüne üstlük bir buçuk aydan beri maaş alamıyoruz. Güvenlik görevlilerinin durumu ortada. Birçoğu ekonomik sıkıntı nedeniyle psikolojik sorunlar yaşıyor. Artık bizler de dikkat çekelim istiyoruz" dedi. Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım taşeron güvenlik elemanlarının sorunu çözüme kavuşur.

KANALİZASYON YAPILDI YOL BOZULDU
Adana'dan bir başka şikayet de Barbaros Mahallesi'nden aldım. Okurumuz Mehmet Ali Önen 17045 Sokak No:7'de oturuyor. Diyor ki; Sokağımızda yaklaşık olarak üç ay kadar önce kanalizasyon çalışmaları yapıldı. Tadilat bitti, yolumuz çok bozuldu. Şu anda toz toprak havalarda uçuşuyor. Aynı şekilde yağmur yağdığında da çamur içinde kalıyoruz. Lütfen sokağımızın yolu yapılsın. Biz de bozuk yoldan kurtulalım.

GÜLMECE
Doktor, akıl hastasına sorar: "Bir kulağını kesersem ne olur?" "Canım yanar." "Ya iki kulağını keserse" "O zaman iyi göremem." "Peki ama niçin?" "Niçini var mı canım? İki kulağımı da keserseniz gözlüğümü nereye takarım?"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BİZE ULAŞIN