İsimler okundukça gözlerden yaş aktı

Adana'da 6 şehit yakını ile 3 mâlule madalya ve beratlarının verildiği törende aileler, gurur övünçlerini acı içinde yaşadı. Fenalık geçiren bir şehit babasına sağlık görevlileri müdahale etti

Bakanlar Kurulu kararıyla şehit yakınlarına ve malullere Cumhurbaşkanı adına verilen Devlet Övünç Madalyaları ve beratlar için Adana'da tören düzenlendi. Törende 6 şehidin yakını ile 3 görev malulü, gurur madalyalarını gözyaşları içinde aldı. Madalyalarının tesliminden önce slayt gösterisiyle şehitlerin özgeçmişleri okunurken aileleri acılarını bir kez daha yaşadı. Bir şehit babası oğlunun fotoğrafını perdede görünce "Kalleşler, nasıl kıydılar oğluma?" diye feryat edip fenalık geçirdi.

MADALYALARI VERDİ
Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ile diğer protokol mensuplarının katıldığı tören, Yüreğir Ramazanoğlu Kültür Merkezi'nde yapıldı. Törende şehitler Jandarma Başçavuş Mehmet Çapar, Jandarma Üstçavuş Bekir Çavuş, Uzman Jandarma III. Kademe Çavuş Mehmet Doğan, Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Seyhan, Jandarma Uzman Çavuş Erdal Tekin ve Polis Memuru Tuncay Akyüz'ün aileleri ile görev malulleri Piyade Uzman Çavuş Gökhan Doğan, Polis Memuru Fethi Çataldaş ve Bekçi Adil Işık'a madalya ve beratlarını Vali Coş verdi. Coş, madalyaları tek tek hak sahiplerinin yakalarına taktı. Tören, katılanları duygulandıran anlara da sahne oldu. Sahnedeki beyaz perdede şehitlerle ilgili fotoğraflar, özgeçmişler ve nasıl şehit olduklarını anlatan yazılar gösterilirken yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit polis Tuncay Akyüz'ün ismi perdeye yansıtıldığında babası Abdurrahman Nafiz Akyüz "Kalleşler, nasıl kıydılar oğluma? Yeter artık, bitsin bu terör" diye bağırdı. Fenalaşan ve baygınlık geçiren acılı babaya polisler ve sağlık görevlileri müdahale etti. Tuncay Akyüz, 22 Eylül 2012'de Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nöbet tutarken, arkasından yaklaşan terörist tarafından başına tabancayla ateş edilerek şehit edilmişti. Saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen terör örgütü militanı, bir teröristin cenaze töreninde görüntülenmişti.
BİZE ULAŞIN